Home / SVET / Aktualizované: Zrútil sa Boeing 737 smerujúci do Nairobi, nehodu nikto neprežil

Aktualizované: Zrútil sa Boeing 737 smerujúci do Nairobi, nehodu nikto neprežil

aktualizované: 10. marca 11:51

ADDIS ABEBA 10. marca (WebNoviny.sk) – Lietadlo smerujúce z etiópskej metropoly Addis Abeba do metropoly Keňe Nairobi sa v nedeľu ráno zo zatiaľ neznámych príčin zrútilo. Na palube bolo v tom čase 157 ľudí, z toho 149 pasažierov a osem členov posádky.

Nehodu neprežil ani jeden z členov posádky. Pred malou chvíľou to uviedla etiópska štátna televízia s odvolaním sa na informácie od leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorej lietadlo typu Boeing 737 patrilo. Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať britskej BBC, pochádzali cestujúci z 33 rôznych krajín.

Lietadlo, ktoré smerovalo do kenskej metropoly Nairobi, sa zrútilo šesť minút po štarte, o 08:44 miestneho času (06:44 SEČ), zhruba 50 kilometrov na juh od Addis Abeby.

Lietadlo typu Boeing 737 patrilo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. „Prebiehajú záchranné a pátracie operácie, nemáme žiadne informácie o preživších alebo prípadných obetiach,“ uviedla spoločnosť Ethiopian Airlines. Úrad etiópskeho premiéra medzičasom vydal stanovisko, v ktorom vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým.

Viac k témam: Boeing 737 MAX, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Zrútil sa Boeing 737 smerujúci do Nairobi, nehodu nikto neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kyjev začal odstraňovať pamätník veliteľa Červenej armády Mykolu Ščorsa

Ščors bol ukrajinský komunista, ktorý bojoval na strane sovietskej Červenej armády počas ukrajinskej vojny za nezávislosť v roku 1917.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *