Home / SVET / Nemecký veľvyslanec podporil lídra venezuelskej opozície, vláda ho poslala preč z krajiny

Nemecký veľvyslanec podporil lídra venezuelskej opozície, vláda ho poslala preč z krajiny

CARACAS 6. marca (WebNoviny.sk) – Venezuelská vláda dala v stredu nemeckému veľvyslancovi 48 hodín na to, aby opustil krajinu. Stalo sa tak po tom, čo vyjadril podporu opozičnému lídrovi Juanovi Guaidóovi.

Venezuelský minister zahraničia Jorge Arreaza na Twitteri uviedol, že veľvyslanec Daniel Kriener zasahoval do vnútorných záležitostí Venezuely a spolčil sa s „extrémistickými sektormi“ v opozícii.

Venezuela považuje za neakceptovateľné, aby sa diplomat cudzej krajiny správal „skôr ako nejaký politický líder„, napísal minister v stanovisku.

Kriener a niektorí iní diplomati privítali Guaidóa na letisku v Caracase, keď sa vrátil v pondelok do Venezuely a prisľúbil zintenzívniť snahy o zvrhnutie vlády prezidenta Nicolása Madura. Nemecko, USA a približne 50 ďalších krajín Madura vyzvalo, aby odstúpil a umožnil konanie nových volieb. Venezuelský líder to odmieta a tvrdí, že sa stal terčom amerického sprisahania.

Viac k témam: Jorge Arreaza, venezuelský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký veľvyslanec podporil lídra venezuelskej opozície, vláda ho poslala preč z krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruská armáda sa orientuje na Západ, o päť až osem rokov bude pripravená na útok, tvrdí nemecký generál Breuer

Odhad generála je založený na jeho analýze, informáciách od spojeneckých spravodajských služieb a ozbrojených síl a vyhláseniach Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *