Home / SVET / Univerzita v Glasgowe zatvorila viaceré budovy pre podozrivé balíčky, ďalší našli aj v banke

Univerzita v Glasgowe zatvorila viaceré budovy pre podozrivé balíčky, ďalší našli aj v banke

LONDÝN 6. marca (WebNoviny.sk) – Polícia v Škótsku informovala v stredu o podozrivých balíčkoch, ktoré našli na tamojšej univerzite a v centrálnej budove škótskej banky. Stalo sa tak deň po tom, čo tri podozrivé listové bomby objavili aj na letiskách a na železničnej stanici v Londýne.

Univerzita v Glasgowe potvrdila, že viaceré jej budovy vrátane poštového oddelenia ostanú preventívne po celý deň zatvorené. Druhý podozrivý balíček hlásili z hlavného sídla Royal Bank of Scotland v Edinburghu.

Britská protiteroristická polícia už vyšetruje podozrivé zásielky adresované londýnskym letiskám Heathrow a City, ktoré obsahovali malé výbušné zariadenia. Tretiu objavili na železničnej stanici Waterloo.

Polícia uviedla, že zariadenia vo vnútri boli „zjavne schopné spôsobiť pri otvorení prvotný malý požiar„. Prípady z Londýna podľa polície zrejme spolu súvisia. Súvislosť s prípadmi v Škótsku však nie je zatiaľ potvrdená.

Viac k témam: britská polícia, podozrivý balík
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzita v Glasgowe zatvorila viaceré budovy pre podozrivé balíčky, ďalší našli aj v banke © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *