Home / SVET / Polícia v Káhire zatkla ďalších ľudí v súvislosti s požiarom na vlakovej stanici

Polícia v Káhire zatkla ďalších ľudí v súvislosti s požiarom na vlakovej stanici

KÁHIRA 6. marca (WebNoviny.sk) – Egyptské úrady zatkli ďalších päť ľudí v spojitosti s tragickou nehodou na hlavnej železničnej stanici v Káhire, ktorá si minulý týždeň vyžiadala najmenej 25 mŕtvych a minimálne 47 zranených.

Generálny prokurátor Nábil Sadík to oznámil v utorok v noci. Počet zadržaných osôb pre nehodu tak stúpol na 11. Všetci čelia obvineniam z neúmyselného zabitia a poškodenia verejného majetku.

Nehoda na stanici v egyptskom hlavnom meste sa stala 27. februára a podľa vyšetrovateľov ju spôsobila hádka medzi rušňovodičmi, z ktorých jeden opustil svoj vlak a nechal ho bez dozoru. Lokomotíva následne narazila na stanici do oceľovej bariéry, čo spôsobilo explóziu jej palivovej nádrže a následný požiar.

Tragédia vyvolala na internete medzi Egypťanmi debatu. Napriek tomu, že je príčina incidentu známa, mnohí vinia vládu prezidenta Abd al-Fattáhá as-Sísího, že nezlepšuje železničné služby v krajine, a to aj napriek sérii tragických nehôd.

Viac k témam: polícia, požiar, výbuch, železničná stanica
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Káhire zatkla ďalších ľudí v súvislosti s požiarom na vlakovej stanici © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *