Home / EKONOMIKA / Francúzsko chystá novú daň z príjmov, mala by platiť nielen pre Google, Amazon a Facebook

Francúzsko chystá novú daň z príjmov, mala by platiť nielen pre Google, Amazon a Facebook

PARÍŽ 6. marca (WebNoviny.sk) – Francúzska vláda zverejnila plán zavedenia 3-percentnej dane z príjmov, ktoré v krajine dosahujú takí internetoví giganti, ako sú spoločnosti Google, Amazon a Facebook.

Návrh zákona, ktorý na stredajšie rokovanie francúzskej vlády predkladá minister financií Bruno Le Maire, predpokladá, že túto daň budú platiť digitálne firmy s globálnymi príjmami nad 750 mil. eur vrátane príjmov vo Francúzsku nad 25 mil. eur.

Minister Le Maire pre nedeľňajšie vydanie denníka Le Parisien uviedol, že zdaňovanie internetových firiem vo Francúzsku sa dotkne približne 30 spoločností, väčšinou so sídlom v USA, ale aj v Číne a Európe.

Šéf francúzskeho rezortu financií odhaduje, že prostredníctvom tejto dane sa vyberie približne 500 mil. eur ročne. Francúzsko sa rozhodlo zaviesť túto daň po tom, ako podobný návrh na zavedenie takejto dane v rámci celej Európskej únie nezískal jednomyseľnú podporu zo strany členských štátov.

Viac k témam: Amazon, dane, digitálna daň, facebook, Google
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko chystá novú daň z príjmov, mala by platiť nielen pre Google, Amazon a Facebook © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Udržateľné riadenie potrebujú nielen súkromné firmy, ale aj štát, upozorňujú kontrolóri

Pre národných kontrolórov je téma udržateľnosti zásadná a obsahovo blízka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *