Home / SVET / Nariadili evakuáciu tisícov obyvateľov v Kalifornii, mestá ohrozuje aj búrka a zosuvy bahna

Nariadili evakuáciu tisícov obyvateľov v Kalifornii, mestá ohrozuje aj búrka a zosuvy bahna

LOS ANGELES 6. marca (WebNoviny.sk) – Na viacerých miestach v americkej Kalifornii nariadili evakuáciu pre búrku, ktorá by v oblastiach spálených lesnými požiarmi mohla spôsobiť zosuvy bahna.

Prúd sutín zabil desiatky ľudí

Kancelária šerifa v okrese Santa Barbara vydala nariadenie o evakuácii pre tritisíc obyvateľov komunít ležiacich na kopcoch vrátane častí Montecita, ktoré vlani zasiahol katastrofický prúd sutín a bahna a vyžiadal si stovky poničených budov, 21 mŕtvych a dvoch nezvestných. Úrady nevedia určiť, koľko ľudí toto nariadenie poslúchlo.

Podľa Národnej meteorologickej služby (NWS) by pozdĺž Centrálneho pobrežia malo napadať až 10 centimetrov zrážok, pričom pri výskyte búrok by to mohlo byť aj viac.

Bleskové záplavy

Pre všetky ohňom zničené oblasti v okresoch Santa Barbara, Ventura a Los Angeles vydala NWS na stredu výstrahy pred bleskovými záplavami. Búrkový systém sa pohybuje smerom na juh k Los Angeles a podľa meteorológov by mal trochu zoslabnúť.

Na severe štátu v pohorí Sierra Nevada zase meteorológovia predpovedajú výdatné sneženie a varujú motoristov pred zlou viditeľnosťou, ktorá by mohla komplikovať dopravu na horských priechodoch. V oblasti sa vyskytlo viacero snehových búrok, ktoré priniesli veľké množstvo snehu.

Viac k témam: búrka, evakuácia, lesné požiare, Národná meteorologická služba (NWS), zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Nariadili evakuáciu tisícov obyvateľov v Kalifornii, mestá ohrozuje aj búrka a zosuvy bahna © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Útok na budovu v Chersone neprežilo päť vysokopostavených ruských predstaviteľov

Informovalo o tom ukrajinské Národné centrum odporu na platforme Telegram.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *