Home / SVET / V Himalájach pokračujú v pátraní po nezvestných horolezcoch, záchranári plánujú použiť aj dron

V Himalájach pokračujú v pátraní po nezvestných horolezcoch, záchranári plánujú použiť aj dron

ISLAMABAD 5. marca (WebNoviny.sk) – V Pakistane pokračuje pátranie po dvoch európskych horolezcoch, ktorí sa stratili v zlom počasí na vrchu Nangá Parbat.

Chcú použiť aj dron

Predstaviteľ pakistanského Alpského spolku Karrar Hajdrí informoval, že do záchrannej a pátracej operácie je zapojený tím skúsených španielskych a pakistanských horolezcov.

Taliansky veľvyslanec Stefano Pontecorvo na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že záchranári plánujú použiť aj dron.

Sú nezvestní už vyše týždňa

Talian Daniele Nardi a Brit Tom Ballard sú nezvestní už vyše týždňa. Podľa Hajdrího je však aj napriek tomu stále nádej, že ich zachránia, pretože v niektorých prípadoch v minulosti „zázračne zachránili“ horolezcov, ktorí boli dlho stratení.

Horolezci sa naposledy ozvali z hory v pakistanských Himalájach, ktorá je vysoká 8 126 metrov, minulú nedeľu. Nachádzali sa vtedy vo výške zhruba 6 300 metrov.

Viac k témam: dron, horolezci, Horskí záchranári, nanga parbat
Zdroj: Webnoviny.sk – V Himalájach pokračujú v pátraní po nezvestných horolezcoch, záchranári plánujú použiť aj dron © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná

Rusi údajne nezastavujú svoju ofenzívu pozdĺž celej kontaktnej línie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *