utorok , 26 mája 2020
Home / SVET / Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA, vyjadrila aj obavy nad dianím v krajine

Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA, vyjadrila aj obavy nad dianím v krajine

WASHINGTON 5. marca (WebNoviny.sk) – Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA v nadchádzajúcich voľbách v roku 2020. Bývalá americká prvá dáma, ministerka zahraničia a senátorka poprela svoju kandidatúru v rozhovore, ktorý v pondelok zverejnila newyorská televízia News12.

Sľúbila však, že “nikam neodchádza“. “Budem naďalej pracovať, hovoriť a zastávať sa toho, v čo verím,” uviedla Clintonová, ktorá v roku 2016 bojovala o prezidentské kreslo s Donaldom Trumpom.

Clintonová zároveň vyjadrila obavy nad dianím v Spojených štátoch. “Hlboko ma znepokojuje, čo je v stávke v našej krajine, aké veci sa práve dejú,” uviedla.

Ako dodala, zhovárala sa s viacerými demokratickými kandidátmi uchádzajúcimi sa o prezidentské kreslo a varovala ich, aby nič nepovažovali za samozrejmé, aj napriek tomu, “že máme dlhý zoznam naozajstných problémov a nesplnených sľubov” zo strany Trumpovej administratívy.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA, vyjadrila aj obavy nad dianím v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Američania vydali zákaz cestovania z Brazílie do USA, dôvodom je koronavírus

Trump už predtým z dôvodu pandémie zakázal cestovanie do USA zo Spojeného kráľovstva, Európskej únie aj Číny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *