Home / šport / Ostatné športy / Úžasná Petra Vlhová ovládla slalom Európskeho pohára v Jasnej a zavŕšila víťazné double

Úžasná Petra Vlhová ovládla slalom Európskeho pohára v Jasnej a zavŕšila víťazné double

JASNÁ 3. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová po sobotňajšom obrovskom slalome vyhrala aj nedeľňajší slalom v rámci Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní a na domácom kopci v Jasnej zavŕšila víťazné double.

Bronzová medailistka zo slalomu z nedávneho svetového šampionátu vo švédskom Aare bola po prvom kole na druhom mieste, v druhom kole jej stačil šiesty najlepší čas na očakávaný celkový triumf. Vlhová absolvovala súťažný víkend v Jasnej pred stovkami svojich fanúšikov v rámci prípravy na blížiace sa preteky Svetového pohára v českom Špindlerovom Mlyne (8.- 9.3.).

Zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho v slalome zvíťazila s náskokom 80 stotín sekundy pred Britkou Charlie Guestovou a 88 stotín pred Švédkou Ylvou Staalnackeovou. Líderka po 1. kole Nemka Marlene Schmotzová skončila napokon piata. Slovenka v českých farbách Martina Dubovská obsadila štrnástu priečku.

Prvé kolo na trati Pretekárska 1 na Záhradkách v Jasnej absolvovalo 73 pretekárok, ale dokončilo ho iba 57. Predčasne skončili viaceré známe pretekárky ako Francúzka Nastasia Noensová, Slovinka Ana Buciková či čerstvá juniorská vicemajsterka sveta v slalome z talianskeho Val di Fassa Švajčiarka Aline Daniothová.

Európsky pohár – Jasná 

 nedeľa

Slalom žien (1.+2. kolo): 1. Petra Vlhová (SR) 1:45,37 min, 2. Charlie Guestová (V. Brit.) +0,80 s, 3. Yva Staalnackeová (Švéd.) +0,88, 4. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +0,97, 5. Marlene Schmotzová (Nem.) +1,14,, 6. Charlotte Chableová (Švaj.) +1,35,… 14. Martina Dubovská (ČR) +1,72,… 51. Sophia Christine Lilgová (SR) +20,47.

Viac k témam: Jasná, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úžasná Petra Vlhová ovládla slalom Európskeho pohára v Jasnej a zavŕšila víťazné double © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *