Home / SVET / Favorit prezidentských volieb na Ukrajine chce rokovať s Ruskom, Zelenskyj neplánuje robiť ústupky

Favorit prezidentských volieb na Ukrajine chce rokovať s Ruskom, Zelenskyj neplánuje robiť ústupky

KYJEV 1. marca (WebNoviny.sk) – Favorit marcových prezidentských volieb na Ukrajine, komik Volodymyr Zelenskyj, je presvedčený, že Kyjev musí rokovať s Ruskom o vyriešení situácie na východe Ukrajiny, ktorú ovládajú proruskí separatisti.

Zelenskyj uviedol, že v prípade, ak sa mu podarí vyhrať voľby, jeho hlavnou prioritou po nástupe do úradu bude „záchrana ľudských životov“ a ukončenie vojny na východe krajiny, pričom jediný spôsob, ako sa to dá spraviť, sú podľa neho mierové rozhovory.

Nebudú žiadne kompromisy

Zelenskyj by chcel do rokovaní s Moskvou, ktoré v minulosti zastrešovalo Nemecko a Francúzsko, zakomponovať aj Spojené štáty a Veľkú Britániu.

Favorit ukrajinských prezidentských volieb však zdôraznil, že nebude ochotný Rusku postúpiť žiadne územia. „Nebudú žiadne kompromisy týkajúce sa ukrajinskej suverenity, žiadne obchodovanie s územiami,“ vyhlásil.

Podpora kandidátov

Ukrajinské prezidentské voľby sa uskutočnia 31. marca. Podľa aktuálneho predvolebného prieskumu kyjevského Medzinárodného sociologického ústavu chce za Zelenského, ktorý si prezidenta zahral už v komediálnom televíznom seriáli, hlasovať 27 percent voličov.

Osemnásť percent chce podporiť súčasného prezidenta Petra Porošenka a 16 percent bývalú premiérku Juliju Tymošenkovú.

Viac k témam: prezidentské voľby na Ukrajine, proruskí separatiti
Zdroj: Webnoviny.sk – Favorit prezidentských volieb na Ukrajine chce rokovať s Ruskom, Zelenskyj neplánuje robiť ústupky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *