Home / šport / Ostatné športy / Šprintér Volko sa cíti v poriadku, figuruje v rozbehu na halových ME v Glasgowe

Šprintér Volko sa cíti v poriadku, figuruje v rozbehu na halových ME v Glasgowe

GLASGOW 1. marca (WebNoviny.sk) – Šprintérsky rekordér Ján Volko figuruje v sobotných rozbehoch na 60 m na 35. halových ME v atletike v škótskom Glasgowe.

Znamená to, že z najhoršieho je zrejme vonku a boľavý ľavý zadný stehenný sval ho už netrápi tak, aby sa uvažovalo o odrieknutí štartu. Informoval o tom oficiálny facebookový profil Slovenského atletického zväzu.

„Tonizačku sme zvládli, zatiaľ je všetko v poriadku. Za normálnych okolností by bol pre Janka rozbeh povinná jazda, teraz sme však opatrní. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok. Potrebujeme aj trochu šťastia. Držte nám palce,“ odkazuje z Glasgowa trénerka Naďa Bendová.

Obhajca striebra Ján Volko pobeží v IV. rozbehu o 11.49 h SEČ v tretej dráhe. Zo sedmičky šprintérov má najlepší osobák (6,57) i najlepšie sezónne maximum (6,58). Jeho súperi budú Švéd Rose (v tomto roku 6,75), Özer z Turecka (6,76), Rumun Neagoe (6,78), Francúz Golitin (6,65), Olszewski z Poľska (6,64) a Portugalčan Lopes (6,72).

Viac k témam: halové majstrovstvá Európy v atletike
Zdroj: Webnoviny.sk – Šprintér Volko sa cíti v poriadku, figuruje v rozbehu na halových ME v Glasgowe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *