Home / SVET / Orbán koná v rozpore s hodnotami európskych ľudovcov, niektorí členovia žiadajú vylúčiť Fidesz

Orbán koná v rozpore s hodnotami európskych ľudovcov, niektorí členovia žiadajú vylúčiť Fidesz

BRUSEL 1. marca (WebNoviny.sk) – Kresťanskodemokratické strany z Belgicka a Luxemburska chcú z Európskej ľudovej strany (EPP), najväčšej politickej frakcie v Európskom parlamente, vyhodiť stranu Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána.

Dve členské strany EPP z Belgicka a jedna z Luxemburska napísali v tejto záležitosti vedeniu a požiadali ho o vylúčenie Fideszu. Ako dôvod uviedli, že maďarský líder „koná v hrubom rozpore s hodnotami EPP„.

Orbánove excesy sú neprípustné a nemôžeme ich viac podporovať,“ uviedol v piatok Maxime Prévot, líder belgickej frankofónnej strany CdH. Prípadné vylúčenie Fideszu by mohlo mať dopad na májové voľby do Európskeho parlamentu.

Orbán vedie kampaň proti členovi EPP a predsedovi Európskej komisie Jeanovi-Claudeovi Junckerovi, pričom ho obviňuje, že otvoril vonkajšie hranice Európskej únie nekontrolovanej migrácii.

Viac k témam: Európska komisia (EK), Európska ľudová strana (EPP), Fidesz
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán koná v rozpore s hodnotami európskych ľudovcov, niektorí členovia žiadajú vylúčiť Fidesz © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moravu a Sliezsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si aj jednu obeť

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *