Home / SLOVENSKO / Polícia objasnila lúpežné prepadnutie v lekárni na sídlisku Sekčov, zbraň držal v rukách tínedžer

Polícia objasnila lúpežné prepadnutie v lekárni na sídlisku Sekčov, zbraň držal v rukách tínedžer

BRATISLAVA/PREŠOV 1. marca (WebNoviny.sk) – Policajti objasnili dve závažné lúpežné prepadnutia, ktoré sa v uplynulých týždňoch odohrali v Prešove. Na svedomí ich majú deti.

Z lekárne si odniesli stovky eur

Prvý prípad sa odohral v lekárni na sídlisku Sekčov. Vtedy ešte neznámi páchatelia prepadli 24-ročnú pracovníčku. Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, jeden z lupičov na zamestnankyňu namieril zbraň, odniesli si vyše 1 500 eur.

Z tohto činu vyšetrovateľ obvinil 14-ročného tínedžera a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Jeho komplic je maloletý, preto ho nemohli obviniť.

So zbraňou kradli cigarety

Ďalší mladí lupiči lúpili v predajni na Sabinovskej ulici v Prešove. Dvaja maskovaní páchatelia vošli do predajne, tretí zostal vonku. Na 65-ročnú predavačku namierili zbraň a vypýtali si cigarety a s úlovkom ušli. Policajti krátko na to zadržali dvoch 14-ročných mladíkov.

Prešovčanov obvinili a aj v tomto prípade bol tretím komplicom maloletý, ktorého nie je možné stíhať. Trestná sadzba pri týchto zločinoch je sedem až dvanásť rokov, u mladistvých sa znižuje na polovicu.

Viac k témam: lúpež, ozbrojená lúpež, tínedžer
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia objasnila lúpežné prepadnutie v lekárni na sídlisku Sekčov, zbraň držal v rukách tínedžer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *