Home / SLOVENSKO / Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

BRATISLAVA 27. februára 2019 (WBN/PR) – Národná koalícia predstavila svojich kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu. Medzi nimi je napríklad Radovan Znášik, alebo bývalý poslanec strany Smer Anton Martvoň. Okrem nich sú na kandidátnej listine aj nové tváre. Stredoškolský pedagóg Slavomír Harabin, či bezpečnostný analytik a pilot Boeingu Peter Švec.

„Kandidátka bola zostavovaná tak, aby mali zastúpenie regióny, aby mali zastúpenie aj ženy a tak, aby tam boli ľudia z rôznych profesných oblastí. Mnohí kandidáti pôsobili či už v regionálnej, alebo vrcholovej politike,“ hovorí predsedníčka strany Slavěna Vorobelová.

Lídrom kandidátky je podpredseda strany Peter Tomeček. Hneď za ním na mieste číslo dva kandiduje Anton Martvoň, bývalý poslanec strany Smer.

„Rozhodol som sa pripojiť k ľuďom, ktorí chcú vytvoriť alternatívu pre voličov Smeru a SNS, ktoré ako strany sklamali a stratili veľa voličov. Práve prostredníctvom eurovolieb sa snažíme poukázať na to, že politika sa dá robiť v prospech ľudí na národnom, sociálnom a kresťanskom princípe,“ povedal Anton Martvoň.

Číslom tri na kandidátke Národnej koalície je bývalý riaditeľ a súčasný učiteľ matematiky  Slavomír Harabin a číslom štyri Radovan Znášik, ktorý chcel kandidovať na post prezidenta SR, no nedovolila mu to veková hranica, ktorú tesne minul.

Program strany

Národná koalícia ide do eurovolieb s jasnou víziou a proeurópskym programom. Podpredseda strany Peter Tomeček zdôraznil, že strana má záujem na tom, aby Slovensko zotrvalo v Európskej Únii a členstvo v tomto spoločenstve považuje za dobré. Zároveň však odmieta diktát bruselských byrokratov.

„Budeme presadzovať konkrétne opatrenia na ochranu slovenskej štátnosti a národnej suverenity. Prioritou je pritom pre nás ochrana kultúrnej identity a kresťanských koreňov európskych národov,“ hovorí predseda strany.

„Sme proti uplatňovaniu ideológií takzvanej politickej korektnosti, multikulturalizmu, LGBTI, liberálno- anarchistickým a sexuálno- rodovým ideologickým prúdom, ako aj neoprávnenému prenosu základných kolektívnych práv umožňujúcemu vydieranie samozvanými občianskymi menšinami na úkor prirodzenosti drvivej väčšiny spločnosti,“ dodáva Peter Tomeček.

Medzi piliere programu tiež patrí podpora redukcie euroúradníkov, ochrana vonkajších hraníc Európy, odmietnutie povinných kvót a tiež podpora vhodnej hospodárskej pomoci, ktorá by predchádzala ekonomickej migrácii.

Voľby do Európskeho parlamentu

25. mája 2019 voliči rozhodnú o zástupcoch Slovenska v Európskom parlamente. Voľby sa uskutočnia v celej EÚ v termíne od 24. do 26. mája. Po novom má europarlament 705 kresiel, teda menej ako v minulosti. Dôvodom je odchod Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Slovensko dostane oproti minulosti o jeden mandát viac, teda zastupovať nás bude 14 poslancov.

O Národnej koalícii

Národná koalícia vznikla premenovaním Strany demokratického Slovenska v roku 2015. Strana demokratického Slovenska vznikla v roku 2014 a už v komunálnych voľbách v tom istom roku získala 336 miest v obecných zastupiteľstvách a 20 starostov. Členskú základňu tvorila asi tisícka členov.

V roku 2015 sa strana pokúsila o vytvorenie politického priestoru pre koalíciu viacerých menších, národne orientovaných strán, aby tak spoločne dokázali uspieť v parlamentných voľbách 2016. Niektoré prejavili záujem zúčastniť sa tohto projektu, a preto sa v auguste 2015 Strana Demokratického Slovenska premenovala na NÁRODNÚ KOALÍCIU. Myšlienka spájania sa za programové ciele strany je aj dnes kľúčová.

Predsedníčkou strany je Slavěna Vorobelová a podpredsedom Peter Tomeček. NÁRODNÁ KOALÍCIA zostáva národne, sociálne a kresťansky orientovanou politickou stranou so silným programovým zázemím.

Viac k témam: eurovoľby, Národná koalícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aké médiá by mali politici využívať na komunikáciu? Slováci v tom majú jasno

Výraznejšie rozdiely v preferovaných médiách pre politickú komunikáciu sú v jednotlivých vekových kategóriách respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *