Home / SVET / Kardinál Pell zostane vo väzbe až do vynesenia rozsudku v prípade sexuálneho napadnutia chlapcov

Kardinál Pell zostane vo väzbe až do vynesenia rozsudku v prípade sexuálneho napadnutia chlapcov

MELBOURNE 27. februára (WebNoviny.sk) – Sudca v austrálskom štáte Viktória odňal kardinálovi Georgeovi Pellovi, ktorého uznali vinným zo sexuálneho napadnutia dvoch chlapcov, možnosť prepustenia na kauciu. Katolícky duchovný tak musí na vznesenie verdiktu počkať vo väzbe. Súd svoj verdikt oznámi 13. marca.

Pella uznala dvanásťčlenná porota vinným zo sexuálneho napadnutia dvoch 13-ročných chlapcov v roku 1996 v katedrále v Melbourne. O jeho vine rozhodla ešte v decembri, no súd až do utorka zakázal zverejňovanie akýchkoľvek informácií o prípade. Kňaz sa už voči rozhodnutiu odvolal. Hrozí mu maximálne 50 rokov za mrežami.

Sedemdesiatsedemročného Pella obvinili vo viac ako 20 prípadoch obťažovania. Medzi tieto kauzy patrilo aj obťažovanie dvoch chlapcov na verejnom kúpalisku v meste Ballarat v 70. rokoch minulého storočia, keď bol Pell ešte mladým kňazom. Tieto obvinenia však neskôr stiahli.

Kardinál George Pell, niekdajší hlavný finančný poradca pápeža Františka, je najvyššie postaveným katolíckym predstaviteľom, ktorého kedy uznali vinným v rámci dlhoročného škandálu sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi.

Viac k témam: sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Kardinál Pell zostane vo väzbe až do vynesenia rozsudku v prípade sexuálneho napadnutia chlapcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *