Home / EKONOMIKA / Strojárska firma Miba Steeltec reaguje na rastúci dopyt, vo Vrábľoch plánuje postaviť novú halu

Strojárska firma Miba Steeltec reaguje na rastúci dopyt, vo Vrábľoch plánuje postaviť novú halu

NITRA 26. februára (WebNoviny.sk) – Strojárska spoločnosť Miba Steeltec, ktorá pôsobí v priemyselnom parku Vráble, plánuje expanziu. K existujúcej hale pristaví novú výrobnú halu, aby vedela reagovať na rastúci dopyt zo strany odberateľov.

Väčšie parkovisko

Počet parkovacích miest sa rozšíri o ďalších 220, celkovo ich bude 355. Ako sa píše v zámere, ktorý predložila spoločnosť v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, predpokladaný termín začatia výstavby je máj 2019, ukončenie výstavby by malo byť v máji 2020.

Prístavbu budú tvoriť dva stavebné objekty – výrobná hala a sociálno-prevádzkový úsek, ktoré budú navzájom prepojené s existujúcou výrobnou halou a administratívnou budovou do jedného funkčného celku.

Oceľové disky

Výrobná hala s pôdorysom zhruba 43 krát 140 metrov je navrhovaná ako jednopodlažná hala so sedlovou strechou. Sociálno-prevádzková budova bude mať pôdorys zhruba 43 krát 10 metrov.

Miba Steeltec, s. r. o. dodáva oceľové disky pre stavebné stroje, automobilový a letecký priemysel. Vo Vrábľoch pôsobí od roku 2007, začínala s 250 zamestnancami. Dnes tu pracuje približne do 600 ľudí.

Viac k témam: Miba Steeltec, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk – Strojárska firma Miba Steeltec reaguje na rastúci dopyt, vo Vrábľoch plánuje postaviť novú halu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poskytovanie príspevku za ubytovanie Ukrajincov sa s malými zmenami predĺži do konca marca budúceho roka

Po schválení nového nariadenia o príspevku sa súčasné nariadenie účinné od 1. júna zruší koncom roka 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *