streda , 27 mája 2020
Home / SVET / Rada Európy kritizuje Paríž pre protesty „žltých viest“ a komentovala aj kontroverznú novelu

Rada Európy kritizuje Paríž pre protesty „žltých viest“ a komentovala aj kontroverznú novelu

PARÍŽ 26. februára (WebNoviny.sk) – Komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová kritizuje Francúzsko za to, ako sa vysporiadalo s demonštráciami takzvaných žltých viest. Po januárovej návšteve Paríža tamojšie úrady vyzvala, aby prejavili viac rešpektu voči ľudským právam.

V utorňajšom vyhlásení takisto požiadala francúzsku vládu, aby sa “zdržala zavádzania nadmerných obmedzení voči slobode pokojného zhromažďovania sa” prostredníctvom zákona, o ktorom v súčasnosti rokujú v parlamente. Kontroverzný návrh sa týka zasahovania proti “problémovým ľuďom”, ktorí využívajú protesty na útoky proti polícii.

Podľa francúzskeho ministerstva vnútra počas protestov žltých viest, ktoré sa začali v novembri, utrpelo zranenia viac ako tritisíc ľudí, vrátane demonštrantov a policajtov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty „žltých viest“ vo Francúzsku

Viac k témam: protest “Žltých viest”, Rada Európy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada Európy kritizuje Paríž pre protesty „žltých viest“ a komentovala aj kontroverznú novelu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecký boxer sa najprv pokúsil o samovraždu, keď mu to nevyšlo, dobodal svoju priateľku na smrť

Boxera a zároveň vraha previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici Univerzity Sitkiho Kocmana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *