Home / SLOVENSKO / Poslanci Zvolena vymenili vedenie vo viacerých mestských spoločnostiach, zazneli aj tvrdé slová

Poslanci Zvolena vymenili vedenie vo viacerých mestských spoločnostiach, zazneli aj tvrdé slová

BANSKÁ BYSTRICA 25. februára (WebNoviny.sk) – Výmenu vedenia vo viacerých mestských spoločnostiach v pondelok schválili poslanci zvolenského mestského zastupiteľstva.

Presadil to najmä najväčší poslanecký klub Zvolen pre ľudí na návrh poslanca Petra Košíka a poslanca za koalíciu SaS, OĽANO, KDH, SME rodina – Boris Kollár, NOVA a OKS Milana Barnu.

Počas diskusie zazneli aj tvrdé slová

Napriek výhradám menovať v obchodnej spoločnosti Lesný podnik mesta Zvolen s.r.o. nového konateľa bez výberového konania a bezdôvodne odvolávať doterajšieho konateľa, poslanci návrh schválili a do novej funkcie v tomto podniku bol s účinnosťou od 15. mája schválený právnik Michal Lepieš z Banskej Bystrice.

V rámci schválených obmien vo vedení boli okrem štatutárov vymenení aj viacerí členovia dozorných rád, ktorí v tomto volebnom období už nie sú poslancami. Konateľa vymenili mestskí poslanci aj v obchodnej spoločnosti STEFE Zvolen, s.r.o.

K výmene v predstavenstve došlo tiež v obchodnej spoločnosti Spoločnosť Pohronie a. s. a v Oblastnej organizácii cestovného ruchu „Stredné Slovensko“.

Niektorí poslanci nesúhlasili ani s tým, že nominovaní predstavitelia mestských spoločností sa neprišli ani predstaviť, a že na ich miesta neboli výberové konania. Počas diskusie zazneli aj tvrdé slová ako „dali ste to na Mečiara„, „valcovanie“ a podobne.

Príhovor odvolávaného Galla

Po viac ako hodinovej diskusii k tomuto bodu umožnili poslanci vystúpiť aj odvolávanému konateľovi Lesného podniku mesta Zvolen Ivanovi Gallovi a nadchádzajúcemu konateľovi Michalovi Lepiešovi.

Gallo v krátkom vystúpení uviedol na svoju obhajobu čísla z hospodárenia podniku a tiež objasnil ním podané trestné oznámenie za osočovanie na neznámeho páchateľa, ktorý napísal o ňom nepravdivé informácie ako blogger v celoslovenskom denníku.

Konateľ je riadiaca funkcia a odbornosť je zabezpečená odbornými pracovníkmi,“ uviedol Gallo v krátkom príhovore poslancom ako argument na to, že je právnik a nie lesný odborník.

Viac k témam: riaditeľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci Zvolena vymenili vedenie vo viacerých mestských spoločnostiach, zazneli aj tvrdé slová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *