Home / SLOVENSKO / Počet špeciálnych prokurátorov by sa mal zvýšiť, zrejme budú pôsobiť na novom oddelení

Počet špeciálnych prokurátorov by sa mal zvýšiť, zrejme budú pôsobiť na novom oddelení

BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR by sa mal rozrásť o päť prokurátorov. Uvádza sa to v Návrhu na zvýšenie počtu osôb určených na plnenie úloh Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR a ich funkčné zaradenie, ktorým by sa mala zaoberať vláda.

Rýchle a efektívne trestné konanie

Momentálne ÚŠP disponuje 30 prokurátormi, po zvýšení počtu by ich teda malo byť 35. Noví prokurátori by mali pôsobiť v rámci nového oddelenia – oddelenia európskeho prokurátora na Úrade špeciálnej prokuratúry.

Oddelenie má byť podľa materiálu zriadené s cieľom zabezpečiť rýchle a efektívne trestné konanie vo veciach patriacich do pôsobnosti Európskej prokuratúry.

Zvýšenie ochrany finančných záujmov EÚ

Európska prokuratúra má začať v SR pôsobiť od začiatku roku 2020, pričom dozor nad vyšetrovaním závažnejších trestných činov poškodzujúcich finančné záujmy Európskej únie budú vykonávať európski delegovaní prokurátori pôsobiaci na Úrade špeciálnej prokuratúry.

„Hlavným cieľom Európskej prokuratúry je zvýšiť úroveň ochrany finančných záujmov Európskej únie v členských štátoch,“ uvádza materiál s tým, že nové oddelenie má pozostávať z vedúceho oddelenia, jeho zástupcu a troch ďalších prokurátorov.

Viac k témam: Úrad špeciálnej prokuratúry
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet špeciálnych prokurátorov by sa mal zvýšiť, zrejme budú pôsobiť na novom oddelení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V okresoch Žilina a Bytča je zvýšené riziko vzniku požiarov, ľudia musia dodržiavať zaásady protipožiarnej ochrany

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline upozorňuje na dodržiavanie zásad protipožiarnej ochrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *