Home / SVET / Súd v Pakistane zamietol odvolanie expremiéra Šarífa voči odsúdeniu za korupciu

Súd v Pakistane zamietol odvolanie expremiéra Šarífa voči odsúdeniu za korupciu

ISLAMABAD 25. februára (WebNoviny.sk) – Pakistanský odvolací súd zamietol odvolanie bývalého premiéra Naváza Šarífa voči odsúdeniu na sedem rokov väzenia za korupciu. Zároveň mu odmietol povoliť prepustenie zo zdravotných dôvodov.

Prípad predložia najvyššiemu súdu

Sudcovia vyššieho súdu v Islamabade svoje rozhodnutie oznámili v pondelok, po tom, ako sa minulý týždeň v tejto veci skončili pojednávania.

Šarífov poradca Šahíd Abbásí sa na margo rozhodnutia vyjadril, že tím bývalého predsedu vlády jeho prípad predloží najvyššiemu súdu. Expremiér je vo väzbe v nemocnici, kde sa lieči pre problémy so srdcom.

Odsúdenie za korupciu

Šaríf a jeho príbuzní sa od jeho nútenej rezignácie v roku 2017 ocitli vo viacerých súdnych procesoch súvisiacich s korupciou.

Protikorupčný tribunál ho vlani odsúdil na desať rokov väzenia v inom korupčnom prípade, neskôr ale súd trest pozastavil a prepustil ho na kauciu až do odvolacieho konania.

Viac k témam: korupcia, odvolanie, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v Pakistane zamietol odvolanie expremiéra Šarífa voči odsúdeniu za korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael a Hamas sa navzájom obvinili z porušenia prímeria, v Pásme Gazy vybuchli na dvoch miestach výbušné zariadenia

Izraelskí vojaci boli podľa vyhlásenia armády na pozíciách v súlade s pravidlami prímeria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *