Home / SVET / Guaidó vyzval krajiny, aby v prípade krízy vo Venezuele ponechali „všetky možnosti otvorené“

Guaidó vyzval krajiny, aby v prípade krízy vo Venezuele ponechali „všetky možnosti otvorené“

CARACAS 24. februára (WebNoviny.sk) – Venezuelský opozičný líder Juan Guaidó vyzval zahraničné štáty, aby v rámci snáh o zvrhnutie prezidenta Nicolása Madura ponechali „všetky možnosti otvorené“. Vyjadril sa tak po tom, čo úsilie opozície dostať do krajiny humanitárnu pomoc v sobotu zlyhalo a vyústilo do krviprelievania.

Kríza vo Venezuele

Najmenej dvaja ľudia zahynuli počas zrážok demonštrantov s bezpečnostnými silami na hranici s Brazíliou a Kolumbiou, okolo 300 ich utrpelo zranenia. Najmenej 60 venezuelských vojakov dezertovalo do Kolumbie.

Guaidó oznámil, že sa v pondelok v Bogote stretne s americkým viceprezidentom Mikeom Penceom a diplomatmi krajín Latinskej Ameriky. Témou bude práve kríza vo Venezuele. Americký minister zahraničia Mike Pompeo medzičasom vyzval venezuelské bezpečnostné sily, aby „spravili správnu vec“ a vpustili do krajiny humanitárnu pomoc.

Maduro nechce vpustiť humanitárnu pomoc

Maduro odmieta pripustiť, že by vo Venezuele vládla kríza a nechce vpustiť do krajiny humanitárnu pomoc. Z tohto dôvodu nariadil zatvorenie hraníc s Brazíliou a čiastočne aj s Kolumbiou.

Zároveň oznámil prerušenie diplomatických vzťahov s Bogotou. Guaidó sa pred mesiacom vyhlásil za prezidenta, pričom prisľúbil ukončiť „tyraniu“ socialistického lídra Madura. Za prechodného prezidenta ho uznalo viac než 50 štátov vrátane USA.

Viac k témam: demonštrácie, humanitárna pomoc, protesty, venezuelský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Guaidó vyzval krajiny, aby v prípade krízy vo Venezuele ponechali „všetky možnosti otvorené“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *