Home / SLOVENSKO / Školské kuchyne v Komárne prejdú rekonštrukciou, pre smerácke obedy zadarmo musia zvyšovať kapacity

Školské kuchyne v Komárne prejdú rekonštrukciou, pre smerácke obedy zadarmo musia zvyšovať kapacity

NITRA 24. februára (WebNoviny.sk) – Jednou z priorít rozpočtu mesta Komárno na tento rok je investícia do školských kuchýň. Mesto chce nielen napraviť ich zanedbaný stav, ale aj zvýšiť ich kapacity.

Dôvodom je predpokladaný nárast stravníkov v dôsledku schválenej legislatívy o bezplatných obedoch pre školákov a deti v poslednom ročníku materských škôl.

Ako informuje radnica prostredníctvom svojho webu, na tento účel bolo v mestskom rozpočte vyčlenených 300-tisíc eur, je však pravdepodobné, že suma bude ešte vyššia.

Je nutné zvyšovať kapacitu

Cieľom je úplná renovácia kuchýň vrátane vedení inžinierskych sietí, kanalizácie, interiérového zariadenia či kuchynských spotrebičov, keďže mnohé už nespĺňajú potrebné normy a prepisy.

V školských jedálňach v Komárne sa stravuje takmer 3 500 detí a ďalšie stovky dospelých. „Školské jedálne sú určené nielen pre žiakov. Varí sa tu aj pre škôlkarov a dôchodcov. Po zavedení bezplatných obedov musíme zvyšovať ich kapacitu, čo si vyžiada viacero úprav, aby sa zlepšili nielen okolnosti, ale aj kvalita obedov,“ uviedol primátor Béla Keszegh.

Po renovácii by mesto chcelo docieliť, aby školské kuchyne opäť patrili pod školy, nie pod mestský úrad. Cieľom je priamy dohľad na zlepšenie ich kvality.

Renovácia by sa mala uskutočniť čoskoro

V súčasnosti je v Komárne päť väčších školských kuchýň a jedna menšia v materskej škole v Novej Stráži. Tá sa môže v budúcnosti zmeniť na výdajňu obedov. V samotnom meste by ich počet mal vzrásť na šesť. Od začiatku januára mesto rokuje s vedúcimi školských jedální, vedením škôl a s úradom verejného zdravotníctva.

„Vytvorili sme pracovnú skupinu, ktorá sa venuje tejto tematike. Podľa predbežných plánov by sa renovácia kuchýň mala uskutočniť v priebehu letných prázdnin,“ informoval viceprimátor Ondrej Gajdáč.

Viac k témam: obedy pre školákov, rekonštrukcia, školské jedálne
Zdroj: Webnoviny.sk – Školské kuchyne v Komárne prejdú rekonštrukciou, pre smerácke obedy zadarmo musia zvyšovať kapacity © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *