Home / šport / Ostatné športy / Juniorky Michaličková a Bičanová obsadili na majstrovstvách Európy v triatlone prvé dve priečky

Juniorky Michaličková a Bičanová obsadili na majstrovstvách Európy v triatlone prvé dve priečky

CHEILE GRADISTEI 23. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Zuzana Michaličková získala zlatú medailu v juniorskej kategórii na majstrovstvách Európy v zimnom triatlone v rumunskom stredisku Cheile Gradistei. Druhú priečku medzi juniorkami obsadila jej krajanka Margaréta Bičanová.

Aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia neboli ďaleko od cenných kovov. Mário Košút finišoval na piatej pozícii v kategórii mužov do 23 rokov a o štvrté miesto ho pripravila až vzájomná kolízia so súperom v závere trate. V rovnakej vekovej kategórii medzi ženami bola Lýdia Drahovská štvrtá.

Slovenka nedala konkurencii šancu

Michaličková po striebre na nedávnom svetovom šampionáte v talianskom Asiagu tentoraz nedala konkurentkám šancu. Na štart v kategórii junioriek sa však postavili iba tri dievčatá, keďže dve domáce Rumunky sa napokon nepredstavili.

Mladá slovenská reprezentantka položila základ svojho úspechu najrýchlejším behom a v nasledujúcich dvoch úsekoch si postrážila bezpečný náskok. Ďalšia zo Sloveniek Bičanová finišovala druhá s mankom 3:28 min. Tretia skončila Ruska Jekaterina Karpovová.

Košút  s dvanásťsekundovým mankom

Lýdia Drahovská súťažila v kategórii žien do 23 rokov, kde si rozdelili všetky medaily ruské zástupkyne. Zo zlata sa tešila Daria Rogozinová. Slovenská pretekárka skončila štvrtá, ale od cenného kovu ju delilo takmer desať minút.

Medzi mužmi v rovnakej vekovej kategórii triumfoval Talian Alessandro Saravalle, ktorý uspel pred trojicou Rusov. Mário Košút bol piaty s dvanásťsekundovým mankom na štvrtého Kirilla Tarakanova. Na medailovú pozíciu stratil vyše troch minút.

Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone

Cheile Gradistei (Rum.) – sobotňajšie výsledky:

Muži do 23 rokov: 1. Alessandro Saravalle (Tal.) 1:04:49 h, 2. Jevgenij Jevgrafov +52 s, 3. Ivan Zalavcev (obaja Rus.) +1:38 min,… 5. Mário Košút (SR) +4:41
Ženy do 23 rokov: 1. Daria Rogozinová 1:10:14 h, 2. Svetlana Sokolovová +2:07 min, 3. Nadežda Belkinová (všetky Rus.) +3:43, 4. Lýdia Drahovská (SR) +13:21
Juniorky: 1. Zuzana Michaličková 1:19:01 h, 2. Margaréta Bičanová (obe SR) +3:28 min, 3. Jekaterina Karpovová (Rus.) +9:51

Viac k témam: majstrovstvá Európy (ME) v zimnom triatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Juniorky Michaličková a Bičanová obsadili na majstrovstvách Európy v triatlone prvé dve priečky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *