Home / šport / Ostatné športy / Bö a Brorssonová sa stali majstrami Európy v šprinte, Ivona Fialková skončila v prvej tridsiatke

Bö a Brorssonová sa stali majstrami Európy v šprinte, Ivona Fialková skončila v prvej tridsiatke

MINSK 23. februára (WebNoviny.sk) – Nór Tarjei Bö sa stal víťazom rýchlostných pretekov mužov na otvorených biatlonových majstrovstvách Európy v bieloruskom Minsku (20. – 24. februára).

Striebro získal Švéd Jesper Nelin a bronz Rus Dmitrij Malyško. Slovenský reprezentant Michal Šíma s jednou chybou na strelnici obsadil 40. miesto, Šimon Bartko nesklopil až štyri terče a klasifikovali ho na 86. priečke. Šíma sa kvalifikoval do nedeľňajších stíhacích pretekov, pre Bartka sa ME už skončili.

Ženskú stíhačku ovládla Švédka Mona Brorssonová, striebro získala Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová a bronz ďalšia švédska reprezentantka Hanna Öbergová. Slovenka Ivona Fialková na prvej streľbe minula raz, na druhej dvakrát a s odstupom 1:57,5 min na víťazku obsadila 29. pozíciu. I. Fialková sa v nedeľu predstaví v stíhacích pretekoch.

Program ME uzavrú v nedeľu 24. februára stíhacími pretekmi mužov i žien.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone

Minsk (Biel.)

Muži – rýchlostné preteky na 10 km:

1. Tarjei Bö (Nór.) 21:40,1 min (1), 2. Jesper Nelin (Švéd.) +10,6 s (0), 3. Dmitrij Malyško (Rus.) +35,2 (0), … 40. Michal Šíma +1:36,6 min (1), 86. Šimon Bartko (obaja SR) +3:15,1 (4)

Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km:

1. Mona Brorssonová (Švéd.) 19:37,4 min (0), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +37,5 s (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +45,6 (2), … 29. Ivona Fialková (SR) +1:57,5 min (3)

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Bö a Brorssonová sa stali majstrami Európy v šprinte, Ivona Fialková skončila v prvej tridsiatke © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hádzanári Tatrana Prešov po ročnej prestávke opäť ovládli extraligu a oslavujú osemnásty titul slovenského šampióna

Šarišania dlhé roky dominujú slovenskej mužskej hádzanej na klubovej úrovni, ale tentoraz boli vo finále v úlohe obhajcov titulu ich súperi z Považia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *