Home / SLOVENSKO / Bratislava už nebude využívať verejnú súťaž na obstarávanie údržby, ale zavádza iný systém

Bratislava už nebude využívať verejnú súťaž na obstarávanie údržby, ale zavádza iný systém

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto začne služby letnej a zimnej údržby obstarávať prostredníctvom dynamického nákupného systému.

Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla, rozdiel oproti klasickej verejnej súťaži bude v rýchlejšej a jednoduchšej reakcii či už na zmeny legislatívy, ale aj na zmenu počasia a všetkého, čo môže mať zásadnejší vplyv na predmet zákazky.

Systém bude platiť počas štyroch rokov a predpokladaná hodnota služieb letnej, ako aj zimnej údržby je približne 41 miliónov eur. Oznámenie o vyhlásení obstarávania je zverejnené v Úradnom vestníku Európskej únie a tiež vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie SR.

Služby počas letnej a zimnej údržby

V rámci letnej údržby bude mesto obstarávať služby ako napríklad čistenie a splachovanie komunikácií, čistenie pešej zóny, lávok, parkovísk, schodov či zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Ďalej sú to služby zamerané na likvidáciu skládok odpadov, havárií, vyprázdňovanie odpadkových košov a zároveň aj kosenie, odstraňovanie buriny či orezávanie a výruby stromov, krov a ďalšie.

Pri zimnej údržbe pôjde o služby zamerané na zmierňovanie vplyvov snehu a poľadovice, udržiavanie komunikácií v zjazdnom stave, odstraňovanie klzkosti, zabezpečenie zimnej pohotovosti ako likvidácia posypom či pluhovanie.

Systém bude zohľadňovať aj požiadavky takzvanej chodníkovej novely, v rámci ktorej má samospráva povinnosť čistiť všetky chodníky vo svojej správe.

Čiastkové zákazky

Dynamický nákupný systém je elektronický postup na zadávanie zákaziek, pri vzniku ktorého nie je potrebná detailná špecifikácia toho, čo sa ide obstarať.

Po tom, čo sa firmy kvalifikujú, verejný obstarávateľ môže pristúpiť k zadávaniu čiastkových zákaziek, a to flexibilne s detailnou špecifikáciou.

Zákazky môže obstarávateľ zadávať dlhodobé, krátkodobé aj jednorazové. Počas dynamického nákupného systému je možné zadať ľubovoľný počet zákaziek ľubovoľnému počtu dodávateľov.

Viac k témam: údržba ciest, verejná súťaž, zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava už nebude využívať verejnú súťaž na obstarávanie údržby, ale zavádza iný systém © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *