Home / EKONOMIKA / Vo Washingtone sa začali rokovania USA a Číny o riešení obchodného sporu

Vo Washingtone sa začali rokovania USA a Číny o riešení obchodného sporu

WASHINGTON 21. februára (WebNoviny.sk) – Americko-čínske rokovania o vzťahoch v obchodnej oblasti na vysokej úrovni sa vo Washingtone začali. Čínska delegácia, ktorú vedie vicepremiér Liou Che, sa vo štvrtok stretáva s americkým tímom pod vedením splnomocnenca USA pre obchod Roberta Lighthizera.

Obe strany sa snažia dosiahnuť dohodu do 1. marca s cieľom odvrátiť ďalšie zvýšenie amerických ciel na čínske tovary v hodnote stoviek miliárd dolárov. Americký prezident Donald Trump uvalil na Čínu clá pre sťažnosti, že Peking kradne technológie, alebo núti zahraničné firmy, aby technológie odovzdávali.

Podľa ekonómov je však čas, ktorý je k dispozícii na rokovania, príliš krátky. Podľa nich je cieľom Pekingu presvedčiť prezidenta Donalda Trumpa, že Čína robí dostatočný pokrok na to, aby sa zvýšenie amerických ciel odložilo. Trump minulý týždeň povedal, že by mohol byť ochotný posunúť lehotu z 2. marca na neskôr, ak rokovania budú prebiehať dobre.

Viac k témam: obchodná vojna, obchodné rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Washingtone sa začali rokovania USA a Číny o riešení obchodného sporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podmienky pre štátnych zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách sa menia, rozhodla o tom vláda

Prijatím zmeny sa tak umožní širší výber zástupcov štátu do orgánov spoločností s jeho majetkovou účasťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *