Home / SLOVENSKO / Treba očistiť tento mafiánsky štát, to slušné Slovensko tu raz bude, zaznelo na zhromaždení v Trnave

Treba očistiť tento mafiánsky štát, to slušné Slovensko tu raz bude, zaznelo na zhromaždení v Trnave

TRNAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej si pri príležitosti prvého výročia od tohto činu na Trojičnom námestí v Trnave pripomenulo asi 500 ľudí.

Devalvácia hodnôt novembra 1989

K zúčastneným sa okrem iných prihovorila aj tvár udalostí novembra 1989 v Trnave, vtedajší herec Vladimír Oktavec. Upozornil na to, že dochádza k devalvácii hodnôt novembra.

„Aj dnes sú ľudia, ktorí si vo svojej spupnosti a samoľúbosti myslia, že si môžu dovoliť všetko, že si dokonca môžu dovoliť dať zabiť človeka. Je našou povinnosťou sa proti tomu postaviť a z piety k obetiam Jána a Martiny sa k tomu rázne a jasne vyjadriť: Tak toto teda nie!“ povedal Oktavec. „To slušné Slovensko tu raz bude,“ dodal na záver svojho príhovoru.

Predsedníčka Študentskej rady Trnavskej univerzity Ivana Trokšiarová vyhlásila, že nechce žiť v krajine, kde mocenské záujmy jednej osoby ohrozujú ochranu ústavných práv ostatných a kde sa spoločnosť tvári, že je v poriadku, keď predseda vlády rok a pol susedí s človekom z mafiánskych zoznamov.

Listy od rodín Kuciaka a Kušnírovej

Na zhromaždení v Trnave čítali aj listy rodiny Jána Kuciaka a Zlatice Kušnírovej, matky zavraždenej Martiny, stanoviská novinárov, učiteľov, vedcov aj farmárov.

„Treba očistiť tento mafiánsky štát, aby zajtra neprišiel o život ďalší novinár, ktorý odhaľuje tú špinu okolo. Tí zlí a mocní tohto štátu chcú dosiahnuť len to, aby sme zostali pasívni a boli ticho. Prosím vás, to nesmieme dopustiť,“ napísala v liste Zlatica Kušnírová.

Ľudia v centre Trnavy zapaľovali pri súsoší Najsvätejšej Trojice pri fotografii Jána a Martiny sviečky. Zhromaždenie ukončila spoločne spievaná slovenská hymna. Ján Kuciak a Martina Kušnírová prišli život rukou vraha 21. februára 2018 vo Veľkej Mači v okrese Galanta, len asi 20 kilometrov od Trnavy. Verejnosť sa o tomto násilnom čine dozvedela až o niekoľko dní neskôr s tým, že motívom bola pravdepodobne práca novinára Kuciaka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zhromaždenia Za slušné Slovensko – Nezabudneme! (prvé výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej)

Viac k témam: pochod „Za slušné Slovensko“, vražda novinára, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Treba očistiť tento mafiánsky štát, to slušné Slovensko tu raz bude, zaznelo na zhromaždení v Trnave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom

Súčasťou zahraničnej cesty bude aj kladenie vencov na Národnom pamätníku na Vítkove a položenie kytice k pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *