Home / SLOVENSKO / V Trenčianskom kraji uzatvára zmluvy falošný šéf cestárov, firmy by mohli prísť až o milión eur

V Trenčianskom kraji uzatvára zmluvy falošný šéf cestárov, firmy by mohli prísť až o milión eur

TRENČÍN 21. februára (WebNoviny.sk) – Falošné zmluvy v mene Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja uzatvára zatiaľ neznámy páchateľ. Zmluvy majú pečiatku tejto organizácie a sfalšovaný podpis riaditeľa Radovana Karkuša.

Vedenie Správy ciest podalo v tejto súvislosti trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre trestný čin podvodu.

Agentúru SITA o tom informovala Veronika Rezáková z Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Cestári o žiadne peniaze zatiaľ neprišli, na riziko finančnej ujmy však upozorňujú možných dodávateľov.

Fiktívne zmluvy

Falošné zmluvy páchateľ predložil viacerým dodávateľským firmám, týkajú sa predovšetkým opráv asfaltových povrchov.

Upozorňujeme asfaltérske spoločnosti a dodávateľské firmy na neplatné zmluvy, ktoré sú ponúkané neznámou osobou a nezákonným spôsobom. Ide o fiktívne zmluvy, ktoré poškodzujú dobré meno Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja,“ povedal Karkuš.

Neznámy páchateľ podľa neho zmluvy prezentoval ako platné a firmy oslovoval na spoluprácu. „Suma definovaná v jednej z odhalených fiktívnych zmlúv na asfaltérske práce sa pohybuje vo výške jedného milióna eur bez DPH,“ dodal.

Overenie pravosti

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška vyzýva firmy a možných obchodných partnerov cestárov na opatrnosť, pretože podobných fiktívnych zmlúv môže byť viac.

Možní dodávatelia by si podľa neho mali platnosť zmluvy overiť, čím by predišli rôznym nepríjemnostiam alebo finančnej ujme.

Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja pravé zmluvy uzatvorené touto organizáciou zverejňuje na webovom sídle samosprávneho kraja, až po zverejnení nadobúdajú účinnosť.

Platnosť zmluvných vzťahov si tu môže každý jednoducho overiť. Zmluvy s falošným podpisom nemôžu nadobudnúť účinnosť.

Žiadne takéto zmluvy zverejnené neboli, takže sú neplatné. Ani jedna takáto zmluva preto nemohla byť a nebola preplatená. K vyplateniu platieb na základe fiktívnych zmluvných vzťahov nedošlo, pretože to interné procesy, zákonné postupy ani samotný proces verejného obstarávania neumožňuje,“ dodal župan Baška.

Viac k témam: podvodník, TSK Trenčiansky samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trenčianskom kraji uzatvára zmluvy falošný šéf cestárov, firmy by mohli prísť až o milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Susko nevidí dôvod na odvolanie sa voči rozhodnutiu ESĽP v prípade sudkyne Cvikovej, Kubina si podobnú situáciu nepamätá

V tejto súvislosti zároveň minister avizoval návrh na disciplinárne stíhanie sudcov senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý rozhodoval o väzbe obvinenej sudkyne Cvikovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *