Home / SLOVENSKO / Rostas hanobil židov. Koľko rokov basy dostane? Zanikne Zem a Vek?

Rostas hanobil židov. Koľko rokov basy dostane? Zanikne Zem a Vek?

Tak a je to tu. Zem a Vek s Rostasom na čele si zavaril. Rostasovi hrozí kvôli židom basa a keďže Zem a Vek je Rostas, nie je vylúčený ani zánik Zeme.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) začal trestné stíhanie ohľadom historických citátov publikovaných v májovom čísle časopisu Zem a Vek. Informovala o tom dnes jeho hovorkyňa Jana Tökölyová.

ÚŠP začala trestné stíhanie vo veci ešte 5. mája, a to pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Dôvodom sú historické citáty v článku s názvom „Klin židov medzi Slovanmi“.

DENNÍK POLITIKA o tom písal TU: ŠOKUJÚCE: Poskytne prezident Putin politický azyl Rostasovi?

Dosiaľ nezistený páchateľ, vystupujúci po menom Tibor Eliot Rostás v článku s názvom „Klin židov medzi Slovanmi“ podľa prokuratúry čitateľovi predkladá tvrdenia, že aj v súčasnej dobe sú pôvodom zlej spoločenskej situácie zásahy židovskej komunity, ktorá rozvracia súčasnú spoločnosť, a uvedenými tvrdeniami vyvoláva nenávisť a potrebu zásahu voči židovskej komunite v Slovenskej republike, objasnila Tökölyová.

„Citovaný článok v časopise Zem a Vek je distribuovaný a predávaný na území SR a voľne zakúpiteľný v bežnom náklade ľubovoľnými osobami, a teda neznámy páchateľ vyššie popísaným konaním a zverejnením tohto článku v publikovanom kontexte v ňom uvedených vyjadrení verejne hanobí židovský národ, židovskú národnosť a židovské náboženstvo a podnecuje k nenávisti voči tomuto národu a národnosti,“ doplnila hovorkyňa ÚŠP.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *