Home / SLOVENSKO / Kiskov boj proti proti extrémizmu pordporí 139 tímov.

Kiskov boj proti proti extrémizmu pordporí 139 tímov.

Do prezidentovej výzvy proti extrémizmu sa do uzávierky v pondelok 15. mája prihlásilo 139 tímov. Kreatívci, programátori, psychológovia či študenti navrhli rôzne webstránky, aplikácie, kampane, videá, hry a učebné pomôcky pre školy, ktoré môžu pomôcť vyrovnať sa s nárastom extrémizmu v spoločnosti.

„Som naozaj hrdý na to, že Slováci chcú pomôcť a ukázať, že im nie je jedno, čo sa v spoločnosti deje,“ povedal prezident. „139 tímov je úžasné číslo. Chcem sa všetkým prihláseným poďakovať a chcel by som ich zároveň poprosiť, aby nepoľavili v aktivite a dotiahli svoje návrhy do konca. Aby sme nečakali, kde sa nástup extrémizmu a fašizmu skončí.“

Päť najlepších návrhov vyberie a bude mentorovať porota zložená z členov tímu prezidenta, neziskovej organizácie Slovensko.Digital, odborníkov na extrémizmus a marketing. Predstavenie návrhov sa uskutoční 12. júna v Prezidentskom paláci.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *