Home / šport / Ostatné športy / Nóri ovládli preteky štafiet mužov v Ruhpoldingu, Slováci si neudržali pozíciu v prvej desiatke

RUHPOLDING 18. januára (WebNoviny.sk) – Nórski biatlonisti Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Bö, Johannes Thiungnes Bö zvíťazili v piatok popoludní v nemeckom Ruhpoldingu s náskokom 13,5 s v pretekoch štafiet mužov na 4 x 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára 2018/2019.

Druhí skončili Nemci Roman Rees, Johannes Kühn, Arnd Pffeifer, Benedikt Doll, tretí s celkovým odstupom 26,2 s boli Francúzi Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Quentin Fillon-Maillet, Simon Desthieux. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+8, 0+6 a 0+9.

Trestné kolo pre Otčenáša

Slovenská štafeta v zložení Michal Šíma, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadila 13. miesto (1+9). Šímovi po štyroch dobíjaniach na strelnici patrilo v cieli prvého úseku 14. miesto. Kazár zaváhal na strelnici iba raz a posunul slovenskú štafetu po polovici pretekov na 13. pozíciu.

Hasilla na treťom úseku predviedol po bezchybnej streľbe výborný výkon a odovzdával na skvelej 9. pozícii. Otčenáš však musel na poslednom úseku absolvovať jedno trestné kolo a finišoval na 13. mieste.

Súboj Böa a Dolla

Po prvom úseku bola na čele šestica tímov s minimálnymi rozostupmi. V polovici pretekov patrila vedúca pozícia Nórom, druhé miesto patrilo Francúzom, tretí boli Švédi. Tretí úsek znovu zamiešal poradím. Do vedenia sa dostala trojica tímov – Nórsko, Rakúsko a Nemecko.

Po poslednej streľbe bojovali na záverečnom bežeckom úseku o triumf Nór J. T. Bö a Nemec Benedikt Doll. Nórsky biatlonista potvrdil skvelú bežeckú formu a nemeckému súperovi nedal šancu. O tretie miesto súperili Francúz Simon Desthieux a Rakúšan Julian Eberhard. V cieľovej rovinke bol rýchlejší Desthieux.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone – 5. kolo

Ruhpolding (Nem.)

Preteky štafiet mužov na 4×7,5 km: 1. Nórsko (Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Bö, Johannes Thiungnes Bö) 1:09:54,3 h (0+8), 2. Nemecko (Roman Rees, Johannes Kühn, Arnd Pffeifer, Benedikt Doll) +13,5 s (0+6), 3. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, QuentinFillon-Maillet, Simon Desthieux) +26,2 (0+9), 4. Rakúsko (Felix Leitner, Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard) +26,8 (0+11), 5. Rusko (Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexander Loginov) +1:04,8 (1+9), 6. Švédsko (Torstein Stenersen, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson) +1:20,8 (0+7), … 13. Slovensko (Michal Šíma, Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš) +2:51,9 (1+9)

Hodnotenie vo SP v pretekoch štafiet mužov (po 3 zo 5 pretekov): 1. Nórsko 150 bodov, 2. Rusko 140, 3. Švédsko 138, 4. Nemecko 136, 5. Francúzsko 134, 6. Rakúsko 134, … 11. Slovensko 84

Poradie v Pohári národov (po 9 z 23 pretekov): 1. Nórsko 3957, 2. Francúzsko 3812, 3. Nemecko 3619, … 17. Slovensko 2068

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Nóri ovládli preteky štafiet mužov v Ruhpoldingu, Slováci si neudržali pozíciu v prvej desiatke © SITA Všetky práva vyhradené.