Home / šport / Ostatné športy / Video: Harden v poslednej sekunde zostrelil Warriors, v dlhoočakávanom zápase vysoká výhra Spurs

OAKLAND 4. januára (WebNoviny.sk) – Mimoriadny výkon Jamesa Hardena vo štvrtok rozhodol o víťazstve Houstonu nad Golden State 135:134 po predĺžení v repríze finále Západnej konferencie uplynulého ročníka basketbalovej NBA.

Hardenovo triple-double

Bradatý rozohrávač musel pri absencií Chrisa Paula a Erica Gordona zabrať naplno a pripísal si triple-double za 44 bodov, 15 asistencií a 10 doskokov.

Harden navyše premenil výnimočných 10 trojkových pokusov vrátane toho záverečného v poslednej sekunde predĺženia. Hostia pritom po prvom polčase prehrávali na palubovke obhajcu majstrovského titulu už o 17 bodov (53:70).

„Mali sme viacero príležitostí rozhodnúť tento duel, no som šťastný, že napokon rozhodla moja ´veľká´ strela. Dôležité bolo, že dobre zahrali mladí hráči – Danuel House a Austin Rivers,“ povedal pre stanicu TNT Harden. Houston sa po zlom začiatku sezóny posunul už na štvrtú priečku v konferencii, hneď za svojho štvrtkového súpera.

Hladké víťazstvo San Antonia

Dlhoočakávané stretnutie medzi San Antoniom a Torontom sa skončilo hladkým víťazstvom Spurs 125:107. Domáci viedli už po prvej štvrtine o 19 bodov.

Najužitočnejší hráč finále NBA v roku 2014 a strojca ostatného titulu tímu z Texasu Kawhi Leonard sa prvýkrát objavil v San Antoniu v drese súpera a privítalo ho intenzívne hučanie zo strany bývalých fanúšikov. Hráč, ktorý uplynulé leto požiadal vedenie Spurs o výmenu, sa stal s 21 bodmi najlepším strelcom svojho družstva, no večer patril druhému aktérovi trejdu.

DeMar DeRozan si proti svojmu bývalému zamestnávateľovi vytvoril prvé triple-double v kariére – 21 bodov, 14 doskokov a 11 asistencií. „Nebol to pre mňa emotívny duel, iba čistá zábava. Svojich bývalých spoluhráčov som si s chuťou doberal,“ povedal po stretnutí DeRozan.

„Vedel som, že je skvelý zakončovateľ, výborný tímový hráč a má výnimočný charakter. Netušil som, že je až taký dobrý nahrávač, ale aj tak to bola iba otázka času, kým jeho prvé triple-double príde,“ pochválil svojho zverenca tréner Gregg Popovich.

Sumáre NBA

štvrtok

San Antonio Spurs – Toronto Raptors 125:107 (38:19, 29:32, 29:24, 29:35)
Najviac bodov: Aldridge 23, DeRozan 21 (14 doskokov, 11 asistencií), Forbes 20 (6 trojok) – K. Leonard 21, Wright 15, Ibaka a N. Powell po 14

Sacramento Kings – Denver Nuggets 113:117 (30:30, 36:23, 18:31, 29:33)
Najviac bodov: Hield 29 (5 trojok), Bjelica 17, Fox 16 – J. Murray 36 (6 trojok), Jokič 26 (13 doskokov), G. Murray 14

Golden State Warriors – Houston Rockets 134:135 po predĺžení (34:22, 36:31, 28:39, 21:27 – 15:16)
Najviac bodov: Stephen Curry 35 (5 trojok), Durant a K. Thompson po 26 – Harden 44 (15 asistencií, 10 doskokov, 10 trojok), Capela 29 (21 doskokov), Rivers 18

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Harden v poslednej sekunde zostrelil Warriors, v dlhoočakávanom zápase vysoká výhra Spurs © SITA Všetky práva vyhradené.