Home / SLOVENSKO / Popradskí školáci sa znovu pustia do zdobenia vianočných stromčekov v centre mesta

Popradskí školáci sa znovu pustia do zdobenia vianočných stromčekov v centre mesta

POPRAD 21. novembra (WebNoviny.sk) – Mesto Poprad a OZ PRE MESTO pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl. Podujatie Vyzdobme si vianočný stromček tak bude opäť prehliadkou tvorivosti a kreativity žiakov, ktorí sa budú môcť predviesť v zdobení vianočných stromčekov.

Pre každú školu, ktorá sa rozhodne zapojiť, bude pripravený jeden stromček. Ten budú môcť žiaci s pomocou pedagógov ozdobiť vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Na výzdobu stromčekov nebudú môcť byť použité priemyselne vyrobené ozdoby dostupné v obchodnej sieti.

Stromčeky budú školy zdobiť vo štvrtok 13. decembra 2018 od 9:00 na hlavnom námestí. Zdobiť stromčeky budú deti pod dozorom pedagogických pracovníkov, každý vianočný stromček si škola označí tak, aby bolo jasné, ktorá škola ho vytvorila,“ uviedla Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Verejnosť si bude môcť pozrieť vianočné stromčeky popradských škôl aj počas XVI. Tradičného vianočného jarmoku a budú robiť radosť aj na iných miestach – samospráva ich rozdá klubom a domovom dôchodcov, nemocnici, útulku.

Viac k témam: vianočný stromček
Zdroj: Webnoviny.sk – Popradskí školáci sa znovu pustia do zdobenia vianočných stromčekov v centre mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rastúce ceny potravín spôsobené vojnou na Ukrajine, pandémiou a škrty v rozpočtoch, môžu zvýšiť cenu terapeutickej výživy na liečbu podvýživy až o 16 %

Počet detí ohrozených podvýživou stúpal už pred vojnou na Ukrajine. Situácia je momentálne veľmi vážna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.