nedeľa , 23 februára 2020
Home / SVET / Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny

Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny

PANAMA CITY 12. októbra (WebNoviny.sk) – Hurikán Michael zanechal v americkom štáte Severná Karolína viac ako 530-tisíc domácností bez elektriny.

Záplavy v Charlotte a Raleigh

Kancelária guvernéra Roya Coopera potvrdila, že výpadky sa týkajú najmä centrálneho regiónu Piedmont, kde v dôsledku vetra s rýchlosťou 60 metrov za hodinu popadali stromy.

V niektorých častiach spadlo až 18 centimetrov zrážok. Záplavy postihli aj dve najväčšie mestá Charlotte a Raleigh alebo univerzitné mesto Chapel Hill. V Piedmonte a takisto v horských oblastiach museli vykonať desiatky evakuácií a iných záchranných prác.

Elektrinu nemá ani psychiatrická nemocnica

Úrady takisto informovali, že Michael odrezal od elektriny aj najväčšiu psychiatrickú nemocnicu v meste Chattahoochee v štáte Florida.

Zariadenie v súčasnosti funguje na záložných generátoroch. Helikoptéra na miesto priviezla vodu a jedlo, keďže pád stromu počas búrky poškodil vodovodné potrubie.

V centre sa nachádza takmer tisíc pacientov a viac ako 300 členov personálu, ktorým prišlo na pomoc 50 kolegov z dvoch iných zariadení. Niektoré okolité cesty sú takisto zablokované.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Michael za sebou nechal spúšť

Viac k témam: hurikán, hurikán Michael, počasie, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Palestína odmieta mier! Stručná história palestínskeho “odmietania mieru”

Stále a trvalé palestínske odmietanie akýchkoľvek a všetkých mierových iniciatív s Izraelom, najnovšie “Dohody storočia”, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *