Home / SVET / Mike Pompeo na návšteve Severnej Kórey rokoval s Kim Čong-unom aj o jadrovom odzbrojení krajiny

Mike Pompeo na návšteve Severnej Kórey rokoval s Kim Čong-unom aj o jadrovom odzbrojení krajiny

SOUL 7. októbra (WebNoviny.sk) – Americký minister zahraničia Mike Pompeo absolvoval svoju štvrtú návštevu Severnej Kórey, kde sa opäť stretol aj s tamojším vodcom Kim Čong-unom.

Cieľom jeho cesty bolo dosiahnuť pokrok v úsilí o jadrové odzbrojenie krajiny. Pompeo po svojom následnom príchode do Soulu v tweete uviedol, že s Kimom rokoval a „dosiahli ďalší pokrok týkajúci sa dohôd uzavretých na singapurskom summite“. „Ďakujem, že ste prijali mňa aj môj tím,“ odkázal Kimovi.

Pompeo do Pchjongjangu priletel z Tokia, kde rokoval s japonskými predstaviteľmi o aktuálnych snahách týkajúcich sa KĽDR. Japonsko má z iniciatívy značné obavy, Južná Kórea ich naopak víta. Pompeo sa snaží oboch spojencov uistiť, že s nimi budú Spojené štáty stratégiu v tomto smere koordinovať.

Viac k témam: demilitarizovaná zóna, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Mike Pompeo
Zdroj: Webnoviny.sk – Mike Pompeo na návšteve Severnej Kórey rokoval s Kim Čong-unom aj o jadrovom odzbrojení krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *