Home / šport / Hokej / Košice po výhre nad Nitrou novými lídrami Tipsport ligy, Žilina rozhodla o víťazstve 11 sekúnd pred koncom

KOŠICE 5. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc zdolali hráčov Nitry 3:1 v šlágri piatkového programu 9. kola Tipsport ligy 2018/2019. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, po druhej bol stav nerozhodný 1:1.

V 43. minúte dosiahol víťazný gól Jakub Suja a o tri minúty neskôr pridal poistku v presilovke piatich proti trom Marcel Haščák. Košičania bodovali naplno v treťom zápase v sérii a sú lídrami tabuľky.

Žilinčania získali tri body v súboji s Liptovským Mikulášom za víťazstvo 4:3 v piatkovom zápase 9. kola Tipsport ligy 2018/2019. Žilinčania sa tesne pred prvou sirénou dostali do vedenia 2:1 dvoma zlepenými gólmi Petra Beránka a Michala Bártu, no to Liptákov nezlomilo. Štyridsaťosem sekúnd po začiatku III. tretiny vyrovnal Maroš Piatka na 3:3, ale 11 sekúnd pred koncom tretej časti definitívne rozhodol domáci obranca Jiří Kučný.

V Miškovci rozhodla druhá tretina

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice si poradili s hokejistami Miškovca na ich ľade 5:2 v piatkovom stretnutí 9. kola Tipsport ligy. Rozhodujúcou pasážou bola druhá tretina, ktorá sa skončila 3:0 v prospech „baranov“. Na 3:1 zvýšil v 23. min Éric Faille v oslabení, v konečnom účtovaní to bol víťazný gól. Guillaume Asselin sa ešte v prvej tretine prezentoval dvoma gólmi.

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v Detve 2:4 v piatkovom 9. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy. Skóre stretnutia pod Poľanou otvoril už v 9. min Milan Bartovič, za domácich ešte v prvej tretine vyrovnal Michal Murček. V druhej časti Branko Radivojevič a Denis Hudec zabezpečili hosťom dvojgólový náskok, ktorý v 35. min skorigoval Peter Valent. Definitívnu podobu výsledku dal v 49. min premiérovým gólom v sezóne Peter Sojčík. Trenčín je v tabuľke na 8. mieste, Detve patrí 10. pozícia

Halama debut okorenil gólom

Zvolenčania získali všetky tri body v piatkovom domácom súboji 9. kola Tipsport ligy za triumf nad maďarským tímom MAC Budapešť 5:3. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď gólmi Milana Kytnára a Petra Šišovského viedli 2:0.

Maďarský nováčik znížil v 17. min zásluhou Jareda Browna. V druhej tretine za „bryndziari“ zvýšil na 3:1 debutant Patrik Halama premiérovým seniorským gólom, za hostí skorigoval Chris Bodó. V 52. min síce vyrovnal Keegan Danserau, no záver patril Zvolenu – Marco Halama strelil víťazný gól a poistku pridal Michal Chovan.

Tipsport liga 2018/2019

9. kolo – piatok:

HC Košice – HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 6. L. Nagy (Pretnar), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Marcel Haščák (Pretnar) – 39. Lantoši (Blackwater, Marek Slovák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Rencz – Bogdaň, Váczi, 3952 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Pulli, Pretnar, Šedivý, Čížek, Dudáš, McDowell, Koch, Š. Petráš – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Suja, Krajňák, Marcel Haščák – R. Žitný, Klíma, Hričina
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Rácz, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Fominych, Mrázik – Scheidl, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Blackwater, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Bárta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matejka), 60. Kučný (Hvila, J. Ručkay) – 2. Richard Huna (Róbert Huna, Nádašdi), 36. Vybiral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, 502 divákov

Zostavy:
Žilina: Horčička – Jankovič, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Síkela, Beránek – F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra
L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača – Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška – J. Sukeľ, A. Lištiak, Uram – Oško, Piatka, Števuliak – Vybíral, Uhrík, L. Žiak

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. J. Vas – 10. Asselin (I. Ďatelinka), 14. Asselin (B. Marshall), 23. Faille (A. Šťastný), 34. T. Török (Češík, Biro), 37. B. Marshall (B. Miller, Češík)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Korba, T. Orolín – Jobbágy, M. Smrek, 1195 divákov

Zostavy:
Miškovec: Adorján (34. Duschek) – Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, J. Vas, R. Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó
Banská Bystrica: S. Williams – K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga – Giľák

HKM Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (2:1,1:1, 2:1)
Góly: 2. Kytnár (P. Zuzin), 9. Šišovský (Špirko, Pöyhönen), 24. P. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. M. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. Michal Chovan – 17. J. Brown (Burt), 37. Bodó (Danserau), 52. Danserau (J. Brown)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Durmis, Tvrdoň, 1767 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, D. Jendroľ, M. Šimon, Sládok – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – Z. Král, V. Fekiač, M. Surový – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – F. Fekiač
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, L. Bohunický, T. Bokroš, Marek Hudec, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 16. Murček (Ščurko, Martin Chovan), 35. P. Valent (Tibenský) – 9. Bartovič (Sádecký, M. Hecl), 26. Radivojevič (L. Bohunický), 29. D. Hudec (Marek Hudec, J. Švec), 49. Sojčík (Radivojevič, Ján Pardavý ml.)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: 53. Holenda (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák (SR), Kókai – Árkovics (obaja Maď.), Valo (SR), 501 divákov

Zostavy:

Viac k témam: Dukla Trenčín, DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Nitra, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice po výhre nad Nitrou novými lídrami Tipsport ligy, Žilina rozhodla o víťazstve 11 sekúnd pred koncom © SITA Všetky práva vyhradené.