nedeľa , 23 februára 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Brexit bez dohody podľa Toyoty ovplyvní jej investičné rozhodnutia

Brexit bez dohody podľa Toyoty ovplyvní jej investičné rozhodnutia

PARÍŽ 4. októbra (WebNoviny.sk) – Brexit bez dohody ovplyvní investičné rozhodnutia automobilky Toyota vo Veľkej Británii. Povedal to šéf Toyota Motor Europe Johan van Zyl. Konštatoval, že ak firma nebude schopná predávať na trhu EÚ bez ciel, poškodí to jej pôsobenie v Británii.

Informuje o tom portál bbc.com. “Ak nastane niečo, čo má vplyv na konkurencieschopnosť výroby vo Veľkej Británii, určite to bude mať vplyv na budúce investičné rozhodnutia,” povedal van Zyl pre BBC na parížskom autosalóne.

Toyota UK uviedla, že brexit bez dohody bude znamenať dočasné zastavenie výroby v jej závode Burnaston. Do závodu, ktorý produkuje značky Auris a Avensis pritom Toyotainvestuje 240 mil. libier (GBP) s cieľom vyrábať tam od konca tohto roka autá Corolla.

Na otázku v súvislosti s budúcnosťou tohto závodu van Zyl odpovedal, že veľmi zlá dohoda o brexite ovplyvní rozhodnutia o investíciách. “Trh Veľkej Británie sám osebe nie je dostatočne veľký na odôvodnenie závodu takej veľkosti,” konštatoval.

(1 EUR = 0,89078 GBP)

Viac k témam: brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Brexit bez dohody podľa Toyoty ovplyvní jej investičné rozhodnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavský Volkswagen je stále v hre o výrobu novej generácie Passatu aj Škody Superb

Podľa medializovaných informácií by sa totiž v prípade zamietnutia pôvodného investičného zámeru v Turecku mohla do Bratislavy presunúť výroba Passatov aj Škody Superb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *