Home / SLOVENSKO / Odkaz od Bystrice: Máme nový samopal. Slováci sa vyzbrojujú. Čakajú vojnu s imigrantmi?

Odkaz od Bystrice: Máme nový samopal. Slováci sa vyzbrojujú. Čakajú vojnu s imigrantmi?

Bystrický výrobca zbraní Grand Power kontroverzného podnikateľa Kuracinu uviedol v posledných týždňoch do predaja prvý slovenský samopol od revolúcie 1989 s označením STRIBOG SR9 A1 U.

Po úspešnom absolvovaní testovania a tlakových skúšok sú prvé kusy určené pre civilný trh k dispozícii vo firemnej podnikovej predajni v Slovenskej Ľupči.

Technické parametre novej „vražednej“ zbrane sú:

Kaliber: 9mm Luger
Režim: SA
Celková dĺžka: 484,5/ 747 mm
Výška bez zásobníka: 200 mm
Celková šírka: 46,5/57 mm
Dĺžka hlavne: 254 mm
Hmotnosť bez zásobníka: 2800 g
Kapacita štandardného zásobníka: 10/20/32
Spoločnosť Grand Power sa dostala do povedomia aj kvôli tendru na prezbrojenie slovenskej polície, kde boli podmienky nastavené tak, aby slovenský výrobca nemohol vstúpiť do tendra a zvýhodnení tým boli zahraniční výrobcovia Glock a Česká Zbrojovka. Modely slovenského výrobcu údajen nespĺňali podmienky na rozmery zbraní, ani požiadavky na počet už vyrobených kusov, ktoré mali dokazovať spoľahlivosť uchádzača. Jeho zbraň bola o 2mm dlhšia, ako stanovili podmienky tendra.

Kontroverzný podnikateľ Kuracina, ktorý už podporovaľ najprv Smer a Fica, potom Sulíkovu SaS a posledne župana Kotlebu vyslal novým samopal jasný odkaz Slovákom. Tí sa začínajú vyzbrojovať a neznalí ľudia z Bruselu môže mať právom pocit, že Slováci sa vyzbrojujú a pripravvujú na vojnu proti imigrantom. Imigranti sa na Slovensko síce stále nehrnú, ale malý samopal  doma určite nie je na škodu. Odkazujú na sociálnych sieťach viacerí fanúšikovia zbraní.

jpred.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MetLife prináša novinky v oblasti skupinového poistenia pre zamestnancov

Úloha zamestnávateľa na kolísavom pracovnom trhu v súvislosti s udržaním si kvalitných pracovníkov je veľmi široká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *