streda , 22 januára 2020
Home / SVET / Aktivistu Pussy Riot hospitalizovali pre vážny stav, medzi príčinami je zrejme otrávenie

Aktivistu Pussy Riot hospitalizovali pre vážny stav, medzi príčinami je zrejme otrávenie

MOSKVA 13. septembra (WebNoviny.sk) – Aktivistu z ruského zoskupenia Pussy Riot hospitalizovali vo vážnom stave pre možné otrávenie. V stredu o tom informovali rádio Echo Moskvy a spravodajský portál Meduza s tým, že Piotr Verzilov je na jednotke intenzívnej starostlivosti od utorka večera.

Veronika Nikulšina, ďalšia členka Pussy Riot, uviedla, že Verzilov leží na toxikologickom oddelení v moskovskej nemocnici. Ako tiež povedala, medzi aktivistove symptómy patrila aj strata zraku a schopnosti rozprávať.

Odporúčame:
Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že Rusko porušilo práva skupiny Pussy Riot

Verzilova, Nikulšinu a ďalšie dve aktivistiky zatkli v júli za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale. Štvorica v policajných uniformách vbehla 15. júla na ihrisko moskovského štadióna Lužniki počas zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom.

Rozhodli sa tak protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Aktivisti za to dostali 15-dňový trest odňatia slobody.

Viac k témam: nemocnica, otrávenie, pussy riot
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivistu Pussy Riot hospitalizovali pre vážny stav, medzi príčinami je zrejme otrávenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Židia zaberú ďalšie územia: Návrh zákona na vyhlásenie zvrchovanosti v Jordánskom údolí bude predložený na budúci týždeň

Likud sa pokúša “otestovať” stranu Modra a biela tým, že ešte pred nadchádzajúcimi voľbami prijme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *