Home / šport / Tenis / Alexander Zverev angažoval do trénerského tímu Ivana Lendla, spolupráca začne na US Open

Alexander Zverev angažoval do trénerského tímu Ivana Lendla, spolupráca začne na US Open

NEW YORK 22. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecký tenista Alexander Zverev (21) angažoval do svojho trénerského tímu Ivana Lendla (58). Spolupráca svetovej štvorky s legendou svetového tenisu by sa mala začať už na nadchádzajúcom grandslamovom turnaji US Open v New Yorku.

Murray pod Lendlom vyhral US Open

Zverev novinku zverejnil na svojom instagramovom účte. Osemnásobný grandslamový šampión a víťaz celkovo 94 turnajov na hlavnom okruhu Lendl v nedávnej minulosti úspešne koučoval Brita Andyho Murrayho a priviedol ho k trom triumfom na podujatiach „veľkej štvorky“. Murray pod vedením Lendla vyhral US Open 2012 a dvakrát Wimbledon (2013, 2016).

Odporúčame:
Cibulková aj Rybáriková budú na US Open medzi nasadenými hráčkami, jednotkami Halepová a Nadal

„Lendl vie, ako na to. Má schopnosť doviesť vás k víťazstvu v každom zápase vo dvojhre na rôznej úrovni, čiže bude veľmi nápomocný,“ povedal Alexander Zverev, cituje ho portál sport360.com.

 „Momentálne už nechcem robiť zmeny, ale v budúcnosti áno. Ak sa tak stane, a moja hra sa bude meniť, budete môcť napísať o tom väčší či menší príbeh,“ dodal A. Zverev k americkým novinárom.

Žiadny grandslamový titul

Alexander Zverev má v zbierke 9 titulov z hlavnej profesionálnej úrovne, ale zatiaľ žiadny grandslamový. Na štyroch najväčších turnajoch sa dostal najďalej tento rok do štvrťfinále na Roland Garros v Paríži.

Odporúčame:
Roger Federer aj Novak Djokovič posilnia Európu na Laver Cupe, budú čeliť výberu zvyšku sveta

Zaujímavosťou spojenia Lendl – Zverev je fakt, že ostravský rodák Lendl a otec Zvereva – Alexander Zverev st., ktorý reprezentoval niekdajší Sovietsky zväz v Davisovom pohári, sú rovesníci.

Na hlavnom okruhu sa však nestretli, keďže Lendl patril do absolútnej špičky a Zverev st. sa nikdy nedostal do najlepšej stovky. Bol hráčom challengerovej úrovne a najväčšie úspechy dosiahol na letných univerziádach.

Viac k témam: Alexander Zverev, Ivan Lendl
Zdroj: Webnoviny.sk – Alexander Zverev angažoval do trénerského tímu Ivana Lendla, spolupráca začne na US Open © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci zdolali Grékov na Davis Cupe, Molčan zvíťazil aj nad svetovou päťkou (foto)

Vo výbere slovenského kapitána Tibora Tótha boli v Aténach aj Norbert Gombos a Lukáš Pokorný, ktorí do akcie nezasiahli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *