Home / SVET / Tusk: Európska únia sa rozpadá. Požiada Slovensko s novými politikmi o pripojenie k Rusku?

Tusk: Európska únia sa rozpadá. Požiada Slovensko s novými politikmi o pripojenie k Rusku?

Európa má na riešenie utečeneckej krízy dva mesiace, neskôr hrozí zrútenie schengenského systému voľného pohybu. V debate s poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu to dnes vyhlásil predseda Európskej rady Donald Tusk. Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil, že ak Európska únia nevyrieši utečeneckú krízu do dvoch mesiacov, hrozí zrútenie schengenského systému voľného pohybu.

„Nemáme viac ako dva mesiace, aby sme to dostali pod kontrolu,“ povedal Tusk. Dodal tiež, že Európska únia ako politický projekt zlyhá, ak nedokáže chrániť svoje vonkajšie hranice.

Čaká sa ešte na výsledok volieb na Slovensku. Po  vzniku koaličnej vlády zloženej zo strán: Sme rodina – Boris Kollár (24,6 percenta) + Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (13,2 %) + Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia (7,7 percenta) + Vzdor – stranu práce (6,6 percenta), ako vyplýva z prieskumu agentúry TAKO MAKO sa situácia v Európskej únii môže ešte zdramatizovať.

Je totiž veľká pravdepodobnosť, že Slovensko na čele s novou politickou garnitúrou (Kollár, Kotleba, Pavliš, Pirošík) požiada o pripojenie sa k Rusku a to bude prvým krokom vzniku veľkého slovanského štátu. Aspoň podľa volebných programov týchto strán to tak vyzerá.

red.

tipy do denníka

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izraelský vojnový kabinet zasiahol spor medzi ministrom Gancom a premiérom Netanjahuom, dôvodom je Gancova cesta do USA

Minister Benny Ganc totiž vycestoval do Spojených štátov bez povolenia premiéra Benjamina Netanjahua.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *