Home / šport / Tenis / Rybáriková prvýkrát v kariére postúpila do tretieho kola Roland Garros

Rybáriková prvýkrát v kariére postúpila do tretieho kola Roland Garros

PARÍŽ 31. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila po prvý raz do 3. kola dvojhry na antukovom vrchole sezóny v Paríži.

Ako nasadená deväťnástka zvíťazila za 102 minút 6:2, 6:4 nad Švajčiarkou Belindou Bencicovou vo štvrtkovom zápase 2. kola na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros (27. mája – 10. júna, celková dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Rybáriková uštedrila súperke aj kanára a na Roland Garros postúpila do ďalšieho kola

Rybáriková je poslednou slovenskou zástupkyňou v „pavúku“ dvojhry na RG 2018. V 3. kole ju čaká víťazka súboja medzi Lesiou Curenkovou (Ukr.) a Coco Vandeweghovou (USA-15).

Tenistka roka 2017 v SR Rybáriková štartuje jedenástykrát v hlavnej súťaži na parížskej antuke. Pred aktuálnou edíciou sa nedostala ďalej ako do druhého kola. Minulý rok síce prekvapujúco zvíťazila v 1. kole nad Američankou CoCo Vandeweghovou 6:1, 6:4, v 2. kole však prehrala za 134 minút tesne 6:1, 3:6, 6:8 s Kolumbijčankou Marianou Duqueovou-Marinovou.

Roland Garros – dvojhra žien – 2. kolo

Magdaléna Rybáriková (SR-19) – Belinda Bencicová (Švaj.) 6:2, 6:4 za 102 minút

Viac k témam: Belinda Bencicová, Magdaléna Rybáriková, Roland Garros, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Rybáriková prvýkrát v kariére postúpila do tretieho kola Roland Garros © SITA Všetky práva vyhradené.