Home / šport / Hokej / Video: Domáci Dáni šokovali na MS v hokeji predtým suverénnych Fínov

KODAŇ 9. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti domácej dánskej reprezentácie prekvapivo zvíťazili nad hráčmi Fínska 3:2 v stredajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta.

Skóre otvorili domáci

Dáni dosiahli druhé víťazstvo na tohtoročnom svetovom šampionáte, predtým zdolali Nemcov 3:2 po samostatných nájazdoch. Fíni suverénne triumfovali vo všetkých predchádzajúcich meraniach síl na MS, výsledkom 8:1 zdolali Lotyšsko aj Kórejskú republiku a nad Nórmi zvíťazili 7:0.

Švédsko na MS v hokeji 2018 nadelilo „sedmičku“ Rakúsku

Skóre stretnutia otvorili domáci hokejisti, v 33. min sa presadil Frans Nielsen. Na jeho zásah odpovedal o dve minúty líder tabuľky produktivity Sebastian Aho, ale Dáni dokázali do konca II. tretiny opäť skórovať, v 38. min sa to podarilo Oliverovi Bjorkstrandovi. „Suomi“ v III. dvadsaťminútovke zvýšili aktivitu a v 56. min vyrovnal Mikael Granlund.

Využili presilovku

V 58. min však rozhodcovia vylúčili Teuva Teräväinena za zdržovanie hry a Dáni presilovku zásluhou Nichlasa Hardta využili. Fíni sa ešte pokúsili o vyrovnanie v hre bez brankára, ich snahu však zmaril svojím druhým vylúčením v závere duelu Teräväinen. Hrdinom domácich bol gólman Frederik Andersen, ktorý zneškodnil 34 z 36 streleckých pokusov Fínov.

Fínov čaká ďalší duel v sobotu o 20.15 h proti Kanaďanom, Dánsko sa stretne v piatok o 16.15 h s Nórskom.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

Herning

Fínsko – Dánsko 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Aho (Teräväinen, Mikael Granlund), 56. Mikael Granlund (Koivisto, Nutivaara) – 33. F. Nielsen (Jesper Jensen, Storm), 38. O. Bjorkstrand (Bödker, O. Lauridsen), 59. Hardt (Bödker, F. Nielsen)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Wehrli (Švaj.) – McCrank (Kan.), ŠEFČÍK (SR)

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Domáci Dáni šokovali na MS v hokeji predtým suverénnych Fínov © SITA Všetky práva vyhradené.