nedeľa , 9 mája 2021
Home / POLITIKA / Kto sú nacionalisti? Neschopáci s proruskými názormi a komunistickým myslením

Kto sú nacionalisti? Neschopáci s proruskými názormi a komunistickým myslením

Fico a jeho sponzori môžu byť na ďalšie 4 roky v pokoji. Môžu aj naďalej pracovať pre Slovensko, prípadne si pomôcť nejakou ďalšou stranou a nerušene devastovať ekonomiku tejto krajiny. Usilovná práca za štátne peniaze sa vyplatila. Viedol kampaň plné 4 roky, nestálo ho to absolútne nič a jeho popularita je nedotknuteľná.

Radosť mu museli urobiť predovšetkým slovenskí nacionalisti, alebo skôr tí, čo o sebe tvrdia, že sú nacionalistami. Najskôr si tému nacionalizmu prisvojil tým, že vytvoril svoju „stranu B“ a to z mimoparlamentnej SNS. Pre istotu vytvoril ešte aj „stranu C „ – tou je strana Tip. Od „strany B“ očakáva výsledok vysoko nad 5%. Táto strana, ktorá je doslova bielym koňom Smeru má za úlohu pozbierať všetky hlasy tých, čo sa označujú ako nacionalisti. Na korupcii založená „strana C“ má akože „bojovať proti korupcii“. Je to skvelý model. Korupciou bojovať proti korupcii. Slovenský volič toho znesie skutočne veľa.

Takzvaní praví nacionalisti (ako to o sebe vyhlasujú) sa rozhodli bojovať proti tejto stratégii zjednotením. To nie je nakoniec nič nové – o to sa pokúšajú pred každými voľbami. Vždy neúspešne. Dnes sa chcem zamyslieť práve nad tým, ako je to vlastne možné, že títo ľudia nie sú schopní svoj potenciál pretaviť do volebného úspechu.

Myslím si, že nacionalisti v slovenskom podaní vlastne žiadnymi nacionalistami nie sú. Nemajú program a všetci sú „proruskí“, čo vylučuje to, že by boli skutočnými nacionalistami. Nedodržiavajú žiadne dohody a nemajú žiadneho lídra. Teoreticky by ich lídrom mal byť banskobystrický župan Kotleba, ktorý ako jediný z nich bol vôbec niekedy niekde legálne zvolený. Ten však o spojenectvá a dohody nestojí a sám má minimálny potenciál.

Nacionalisti nie sú vôbec nijako organizovaní. Ich strany sú malými klubmi o pár ľuďoch – obvykle úplne bez peňazí. Na jednotlivé akcie chodia neorganizovane, bez programu, bez pevnej línie a systému. Viacerí regulárne pracujú alebo skôr otročia (väčšina z nich totiž pracuje v robotníckych profesiách) a čas majú len cez víkendy. Tí čo nepracujú, sú celý deň na facebooku a nemajú ani na dopravu na samotnú akciu.

Asi najväčší problém, ktorý vníma verejnosť je fakt, ako vyzerajú. Oblečení chodia, ako opití futbaloví diváci, čo dokážu tak akurát rozbíjať sedadlá na štadióne a sem – tam vykrikovať heslá. Ich predstavitelia nevyzerajú omnoho lepšie. Pre slovenského voliča – akokoľvek primitívneho – je oveľa akceptovateľnejší Fico v obleku alebo dokonca len saku, ako skupina nekoordinovane vyzerajúcich opilcov. Oni ani opilci nemusia byť – tak sú verejnosťou vnímaní.

Posledným bodom sú ich tradičné témy. Toto volebné obdobie sa situácia natoľko radikalizovala, že tém mali viac ako dosť. Od Fica po imigrantov. Nezvládli však vôbec nič. Fico sa začal hrať na bojovníka proti imigrantom a bolo po téme.

Naši slovenskí nacionalisti sú neschopáci v svojej samotnej podstate.  Su tak hlúpi, že v tom lepšom prípade z titulu ich hlúposti nechápu svoju pozíciu v politickom systéme Slovenska alebo v tom horšom prípade sú jednoducho súčasťou politického systému a so systémom kolaborujú. Teda nekolaborujú pešiaci ale ich lídri (líder).

Ak by voľby mali niečo zmeniť, tak by ich súčasná vládna moc nikdy nepripustila. Preto môžeme očakávať po voľbách tradičný scenár bez prekvapení. Ak by sa náhodou niečo malo stať – voľby proste nebudú. Okrem iného aj preto, lebo slovenskí nacionalisti hrajú hru dokonale. Presne tak, ako malú hru dokáže zahrať len neschopný a nečestný človek, ktorý je však dokonalým kolaborantom systému.

Vodca by o tom vedel rozprávať 🙂 Hlupáci to však nikdy nepochopia. Vodca to vie a preto sa vodca obklopuje hlupákmi a neschopnými. História je toho jasným dôkazom.  

Peter Horváth

politický analytik

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerke Kolíkovej je ľúto, že Letanovská odišla zo strany Za ľudí

Mária Kolíková si váži podporu, ktorú jej Letanovská vyjadrila v nadväznosti na nezmyselné útoky voči nej a jej najbližším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *