Home / šport / Tenis / Karolína Schmiedlová postúpila z kvalifikácie, zahrá si hlavnú súťaž v Madride

Karolína Schmiedlová postúpila z kvalifikácie, zahrá si hlavnú súťaž v Madride

MADRID 5. mája (WebNoviny.sk) – Slovenska teniska Karolína Schmiedlová nasadená ako šestnásta zvíťazila za 141 minút tesne 4:6, 6:2, 7:5 nad Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou v stretnutí sobotňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 6 685 828 eur, antuka).

V rozhodujúcom sete pritom prehrávala 3:5. Súperku na 1. kolo „main draw“ spozná Kar. Schmiedlová po skončení celej kvalifikácie.

WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open

kvalifikácia – 2. kolo (finále):

Karolína Schmiedlová (SR-16) – Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 4:6, 6:2, 7:5 za 141 minút

Viac k témam: Karolína Schmiedlová, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Karolína Schmiedlová postúpila z kvalifikácie, zahrá si hlavnú súťaž v Madride © SITA Všetky práva vyhradené.