štvrtok , 6 mája 2021
Home / POLITIKA / Na čele Fico a Procházka, na konci Hrdlička, Miškov, Kotleba

Na čele Fico a Procházka, na konci Hrdlička, Miškov, Kotleba

Ak by sa voľby konali v novembri,zvíťazil by v nich Smer-SD s podporou 39,7 percenta respondentov pred #Sieťou (11,0), KDH (8,5), SNS (7,0) a Mostom-Híd (6,6 percenta). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky Agentúry sociálnych analýz “ASA“, ktorý realizovala v dňoch od 9. do 18. novembra na reprezentatívnej vzorke 1021 respondentov vo veku 18 a viac rokov.

Päťpercentný prah pre vstup do parlamentu pre samostatne kandidujúce subjekty by podľa tohto prieskumu prekročila aj SDKÚ-DS (5,2) a SMK (5,2 percenta). Avizovaná koalícia OĽaNO/NOVA, ktorá potrebuje na postup do Národnej rady SR prekročiť až sedempercentnú hranicu, by s podporou 6,3 percenta podľa tohto prieskumu ostala pred bránami parlamentu.

Tesne pod zvoliteľnou hranicou ostala v tomto prieskume SaS, ktorú by volilo 4,6 percenta respondentov, pred stranou TIP (1,7 percenta), KSS (1,3), SKOK (1,3) a ĽS-NS (0,7 percenta). Inú stranu alebo hnutie si vybralo 0,9 percenta respondentov.

Respondentom v osobnom dopytovaní položili anketári agentúry ASA otázku: „Ak by sa voľby do NR SR konali tento víkend, zúčastnili by ste na nich?“

Spomedzi respondentov 59,0% uviedlo, že by sa zúčastnili volieb. Zvyšných 41,0% odpovedalo, že by nešli voliť, resp. ešte nevedeli, či by sa volieb zúčastnili, alebo odmietli odpovedať.

Respondentom predložili anketári zoznam politických strán v abecednom poradí s otázkou:
„ Ktorej politickej strane by ste dali svoj hlas ?“. U každej politickej strany na zozname bolo vždy uvedené meno jej predstaviteľa alebo predstaviteľky.

aktualny prieskum

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister zahraničných vecíprijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Meucciho

Gabriele Meucci na Slovensku pôsobil viac ako štyri roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *