Home / SVET / Ukrajinskí fašisti spolu so židom, prezidentom Porošenkom chcú vyhladovať ruský Krym

Ukrajinskí fašisti spolu so židom, prezidentom Porošenkom chcú vyhladovať ruský Krym

Ukrajinská fašistická vláda nariadila dnes pozastaviť nákladnú dopravu na polostrov Krym, ktorý vlani anektovalo Rusko. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka.

Vo vyhlásení sa uvádza, že pozastavenie dodávok tovaru na Krym je „dočasné“, avšak premiér nariadil svojim ministrom, aby vypracovali plán „konkrétny“ pozastavenia dodávok tovaru a služieb z Ukrajiny na Krym.

Rozhodnutiu vlády predchádzal návrh ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, aby vláda prerokovala možnosť blokády nákladnej dopravy z Ukrajiny na Krym.

„Jednou z priorít súčasnej vlády je stanoviť model budúcich vzťahov medzi Ukrajinou a dočasne okupovaným územím Krymu,“ uvádza sa v návrhu ukrajinského prezidenta židovského pôvodu.

Pozrite sa tiež

Rusko tvrdí, že dobylo dve dediny na východe Ukrajiny

Ukrajinské letectvo uviedlo, že v noci zo soboty na nedeľu zostrelilo 60 ruských bezpilotných lietadiel.