pondelok , 10 mája 2021
Home / POLITIKA / CESTA do parlamentu s Kotlebom, Kollárom, Matovičom alebo Mečiarom? Gurtler: Vám jeb* ?

CESTA do parlamentu s Kotlebom, Kollárom, Matovičom alebo Mečiarom? Gurtler: Vám jeb* ?

Zostavovanie kandidátnych listín pre voľby do NR SR 2016 sa blíži. Veľké prekvapenie strany CESTA v tejto súvislosti bude šokom pre celé Slovensko a otrasie základmi politiky štandartných strán.“

Táto vyhrážka 🙂 malej mimoparlamentnej strany Cesta sa začala šíriť dnes ráno po sociálnych sieťach a v spamových mailoch. Nedalo nám a rozhodli sme sa pozrieť veci na zúbok. Čo sme zistili?

Túto maličkú stranu s veľkými vyhláseniami vedie advokát Gurtler, bývalý kotlebov hovorca. Táto ministranička z východu republiky mala byť údajne tou stranou Borisa Kollára, s ktorou mal vstúpiť do politiky. Ako je po včerajšku známe, borisovým politickým výťahom sa nakoniec stala strana Náš kraj (premenovaná na Sme rodina). Z okolia Kollára však prenikajú správy, že stranu CESTA Boris úplne neodvrhol a chystá sa s jej predstaviteľmi rokovať. Požiadali sme Borisa Kollára o rozhovor. Zatiaľ nám neodpovedal. Pátrali sme teda ďalej a oslovili sme aj advokáta Gurtlera, šéfa Cesty. Ten nám odpovedal ako bývalý hovorca naozaj svojským spôsobom. Na všetky naše otázky týkajúce sa veľkého prekvapenia Cesty Gurtler odpovedal „Bez komentara. vsetko sa dozviete v pravy cas“. Naše otázky Gurtlerovi smerovali na možnú spoluprácu s Kotlebom (čo sa nám javilo logické, keď bol jeho hovorcom), s Kollárom (tiež logické) a s Matovičom (logické, lebo obaja sa správajú ako „pošahanci“ – Matovič chodí s oslom po ulici a Gurtler so šibenicou). Úplne posledná otázka advokátovi Gurtlerovi, ktorý nám v podstate na predchádzajúce otázky neodpovedal smerovala trošku provokačne, či náhodou to veľké prekvapenie nemá byť pán Mečiar? Reakcia Gurtlera nás mierne šokovala. „Vám jeb* ?“ a tým náš rozhovor ukončil. Zaujímavý prístup politika k novinárom. Každopádne, požiadali sme o stanoviská v tejto veci aj Mariána Kotlebu a Igora Matoviča. Hneď ako zareagujú, budeme čitateľov DENNÍKa POLITIKA informovať a správu budeme aktualizovať.

autori: mv a Marian Zaboj

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerke Kolíkovej je ľúto, že Letanovská odišla zo strany Za ľudí

Mária Kolíková si váži podporu, ktorú jej Letanovská vyjadrila v nadväznosti na nezmyselné útoky voči nej a jej najbližším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *