Home / SLOVENSKO / Prokurátor Čižnár nazval vystúpenie Špirku „garden party“ a Kováčik žiada disciplinárny trest

Prokurátor Čižnár nazval vystúpenie Špirku „garden party“ a Kováčik žiada disciplinárny trest

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podal na prokurátora Vasiľa Špirka návrh na disciplinárne konanie.

Ako ďalej informuje na svojej internetovej stránke Denník N, urobil tak ešte minulý týždeň v stredu. Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová pre denník povedala, že zatiaľ nebudú hovoriť, aký trest pre Špirka žiadajú, ani čoho sa podľa Kováčika dopustil.

Pred novinárov vystúpil deň pred protestami

„K podrobnostiam, ktoré budú predmetom posudzovania disciplinárnej zodpovednosti prokurátora disciplinárnou komisiou, sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,“ uviedla.

Odporúčame:
Čižnár zaslal Taliansku návrh na zriadenie medzinárodného vyšetrovacieho tímu v prípade Kuciak

Denník pripomína, že Vasiľ Špirko vystúpil pred novinármi pred budovou Úradu špeciálnej prokuratúry vo štvrtok 8. marca – deň pred jedným z veľkých protestov na Námestí SNP.

Kritika Kováčika aj Čižnára

Špirko vtedy podrobne opísal, ako chcel vyšetrovať vážne podozrenia z manipulovania tendrov a z korupcie, ale namiesto toho bol stíhaný on. Stíhanie Špirka prokuratúra dvakrát zastavila a oslobodila ho aj disciplinárna komisia.

Na druhý deň malo vedenie Generálnej prokuratúry SR tlačovú besedu, kde Špirka za jeho vystúpenie kritizoval Dušan Kováčik aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Ten nazval Špirkovo vystúpenie „garden party“ a kritizoval ho za to, že to neurobil v zasadačke, dodáva denník.

Viac k témam: Dušan Kováčik, Generálna prokuratúra SR, Jaromír Čižnár, korupcia, Vasiľ Špirko
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor Čižnár nazval vystúpenie Špirku „garden party“ a Kováčik žiada disciplinárny trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *