Home / SVET / Pápež František pokrstil počas vigílie migranta z Nigérie, ktorý sa v Taliansku stal hrdinom

Pápež František pokrstil počas vigílie migranta z Nigérie, ktorý sa v Taliansku stal hrdinom

VATIKÁN 1. apríla (WebNoviny.sk) – Pápež František v sobotu pokrstil migranta z Nigérie, ktorý sa v Taliansku stal hrdinom po tom, čo vlani v septembri holými rukami odzbrojil zlodeja. John Ogah bol jedným z ôsmich ľudí, ktorých katolícka hlava cirkvi pokrstila v sobotu počas veľkonočnej vigílie v Bazilike svätého Petra.

Podľa talianskych médií Ogah žobral pred supermarketom v Ríme, keď z neho vybehol maskovaný zlodej vyzbrojený sekáčikom na mäso, ktorý tam ukradol 400 eur. Na záberoch z bezpečnostných kamier možno vidieť Ogaha ako konfrontoval zlodeja, zbavil ho sekáčika na mäso a zadržiaval ho, až kým na miesto neprišla polícia.

Odporúčame:
Peklo existuje, pápežove výroky boli vytrhnuté z kontextu

Nigérijčan potom spred supermarketu ušiel, pretože sa bál, že ho deportujú z krajiny, lebo nemal riadne doklady. Rímska polícia ho však chcela odmeniť a po mesiaci od incidentu mu udelila povolenie na pobyt v Taliansku.

Tlačová agentúra ANSA uviedla, že Ogah v súčasnosti pracuje pre taliansky Červený kríž a má aj strechu nad hlavou. Počas príprav na svoj krst údajne požiadal policajného kapitána, ktorý mal na starosti jeho prípad, o to, aby mu bol krstným otcom. Ogah prijal krstné meno Francesco.

Počas sobotňajšej kázne pápež vyzval katolíkov, aby pri strete s bezprávím nezostali paralyzovaní a nemlčali. Naliehal na nich, aby „sa vymanili“ zo svojich rutín a prijali Boha.

Viac k témam: migranti, Nigéria, Pápež František, Vatikán
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František pokrstil počas vigílie migranta z Nigérie, ktorý sa v Taliansku stal hrdinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *